1. ?.
  aklına gelen her şarkıya başlık açarak altına sözlerini yazma olayıdır. genelde tek entry ile kalır bu başlıklar. ne var yani, şöyle hakkında onlarca entry yazılacak başlıklar açsak.
  5 -7 ... palta
 2. ?.
  her türlü bilginin girildiği sözlüğe, şarkı sözlerinin de girilmesi ve böylece bilgi ayrımı yapılmadan kapasitenin arttırılması durumudur. sadece bir şarkıyla ilgili bile her türlü bilginin (söz, bestekar, şarkıcı, albüm, konser, satış rakamı vs.) bulunabileceği bir sözlüğe sahip olmak gurur verici olacaktır.
  7 ... devedikeni
 3. ?.
  ingilizce kelime yazmayın, anket doldurmayın*, futbol muhabbeti yapmayın, siyaset yapmayın gibi isteklerden birisidir. o zaman tdk nın sözlüğünü açıp, tüm kelimeleri yazıp bi daha sözlüğe girmeyelim. (bkz: oldu siz kapatın biz sizi sonra aricaz)
  9 ... redwinemania
 4. 1.
  (bkz: sozlugu tdk nin sozlugu ile karistirmak)
  1 ... zzg
 5. 2.
  gayet mantıklı gayet dogru gayet yerinde davranıstır. insanların aradıgı bilgiyi bulması amaclandıgına gore bu da olması gereken bi hadisedir. aksini iddia etmenin ne anlamı ne de haklılıgı vardır. bu * durumun kime ne zararı vardır anlamak imkansız . tek acıklaması var insanlar entry girmesin sadece ben yazayım. bırakalım insanlar muzik konusuna ilgi dutyuyorlarsa burada bunu aktarmak istiyorlarsa yapsınlar. copy-paste yapıyolarsa bırakalım onu da yapsınlar bizi bu neden mutsuz etsin ki. zaten bi insan hic ilgilenmedigi halde bir sarkı sozunu copy-paste etmeyecekti. dolayısıyla da sırf entrym olsun diye yapmıyo demektir bunu. bize de bi zararı olmaz bunun.
  ayrıca ve daha onemlisi şu eger bir yazar tarafından bir sarkı sozu girilmişse bu yazar burada yazdıgı bircaok kelimeye yada deyime bakınızlar vererek sozluge bircok yeni entry ve baslık katacaktır. boylece sozluk saglıklı bir genişleme yasayacaktır .bu acılardan da baktıgımız zaman sarkı sozu yazımının bir zarar getirmeyeceni gormus oluruz
  tabi ki link verip sozleri bize boyle gosterecek olana sozumuz olmaz. bu ayrı bir durumdur.
  6 -1 ... hempankımhemtikiyim
 6. 3.
  bazı anlasılamayan sarkı sozlerını sozluktekı arkadaslarla paylasma dır..
  (bkz: yanlıs anlasılmıs sarkı sözleri)
  1 ... meleklerde aglar
 7. 4.
  (bkz: lyrics)
  ... andromedian
 8. 5.
  Sevilen bir şarkıya doğru sözlerle eşlik etmek** isteyenlerin internetten harıl harıl söz aramaktansa sözlükten bakmanın daha faydalı olacağına kanaat getirdiğim davranış biçimi.
  ... gamze
 9. 6.
  sözlük formatını bilmeyen arkadaşların*yapmadıkları şeydir.oysaki sözlükte şarkı başlıkları açmak doğaldır.çok entry girilmesi o başlık açanın çok zeki olduğunu göstermez.sadece popüler başlık açmıştır.bilinmeyen şarkıların başlıkların açılması ve insanlara gösterilmesi güzel bir harakettir (#30612)
  2 ... berbay
 10. 7.
  (bkz: bilgi paylaştıkça büyür)
  ... eqin