bugün

yeni çıkacak olan kanundan sonra yapmayı düşündüğüm şey. tavsiyelerinizi dikkate alırım.

edit: arkadaşlar boşuna mı orjinal dedik. hadi amaaaaa.
Soyadımın biga olmasından dolayı uygulamayı düşündüğüm olay. Fikirlerini yazanları ben de ciddiye alırım..
Ben olsam kertenkele yaparım bence çok çekici bir soyadı " Fatih Kertenkele itibara" bak.
Kızların kendileriyle alakalı cümleler kurduğu soyisimler olabilir. Örneğin; Murat boz beni boz. Gibi gibi.
Not: ibne değilim.
ardiroid yapmak iyi olurdu.
Benim Soyadım Yiğit Ne mutlu döllerime.
ister
alev
ateş.
kızılyıldız

misal:
cenk karayıldız

galata

misal:
sema galata
Schweinsteiger tavsiyelerimdendir.
önce ismi alalım sonra soyad tavsiyesi verilir. fakat yine de bazı tavsiyeler verelim:
vakur.
ışık.
kerim.
Şıvaynşıtayger güzel.
Kaya dısında her seyi önerebilirim. Babasız cocuklara devlet tarafından kaya soyismi konulmaktadir anadoludan süregelen bir seydir bu babasi olmadigi icin kayadan olma kayadan cıkma olarak dile gelir anadoluda hala kayalara farklı bakilir kaya yapmada kardes ne yaparsan yap.

Edit: eksileyenlerin % 99 unun soyismi kaya net. Ama yapacak bir sey yok bu bir gercek.
öztürk. böylece 3 kişiden biriyle aynı soyadın olurdu.
zor seçim ya, sonuçta sadecesen değil döllerinin dölleri de kullanacak o soyadını.
başakçıgillerdenkabakçı.
-oğlu ekletmek, çoğu zengin insanın soyadı x oğlu ile bitiyor, ben de yapmayı düşünmüyor değilim.
Öztürk yahut yılmaz.
Elit gibi durur.
otuzbiroğlu.
Ayyıldızlıkırmızıbayraktaşıyankahramanoğlu.
Pelit.

Pastaneleri efsanedir.
Asiloğlu.

Sonradan da olsa soyunun adına itibar katacak bir soyadı.
armando alanzo.
bankada isim soyisim sorulduğunda ki karizmaya bak hele.

bahattin bilekberi
sözlükte yaratıcılık ruhu zirvelerde.
yazar hala beklemede.