bugün

Paralel evrelerde bile olması zor ihtimal. Düşüncesi bile saçma zaten, o zamanın hükümeti ikinci dünya savaşında tarihimizin de vermiş olduğu etkiyle alman hayranlığı besliyordu. Müttefik devletler bu hayranlığı farkedip Türkiye yi kendi yanlarına çekmeye değil tarafsız kalmaya zorlamıştır.
orta asya da yaşan kardeşlerimizin son 150 yılda yaşadıklarını bilmek yeterlidir.

ülkem sovyetler birliği tarafından işgal edilse illa ki olumlu şeyler olurdu. bunu kimse inkar edemez. fakat bu olumlu olacak gelişmeler pastada ancak % 0,1'lik bir dilime denk gelirdi.

mesela ülkem 40 yıl önce işgal edilmiş olsaydı, sovyetler birliği hala ülke bütünlüğünü sağlayamamış olurdu.
ayıp olurdu. ne gerek var allasen?
Sovyetlerin en çok uğraşacağı ülke olurduk.

Sovyetler aklı varsa eğer en evvel işgale doğu taraflarından başlardı. Ordan başka türkiyede marksist tabanın güçlü olduğu yer yok çünkü.

Sovyet işgali türkiyenin alanı geniş olduğundan asla tamamlanamaz, batı tarafları özgürlükçü ve cumhuriyetçi olduğundan komünist ideoloji orda tutunamazdı. Kaldı ki oraya gelene kadar geçmesi gereken bir orta anadolu bozkırı var. Oysa buralar ciddi manada sovyet ve komünist düşmanı milliyetçi ve muhafazakar tabandan oluşuyor. Bu insanların ellerini açarak moskof gavurunun gelmesini bekleyecek hali de yoktu. Karadenizden donanma yoluyla çıkartma desen, güldürmeyin beni. Karadenizin birkaç ilçesi hariç tamamı muhafazakar ve sağ. Burdan da çıkış olmazdı.

Kısacası türkiye'nin başına gelebilecek olası sovyet işgali senaryosu tam bir hayal ürünür. Sovyetlerin marksist kürtlerden başka türkiyede tutunacak damarı bile yoktur. Muhtemelen sovyetler de türkiyeye doğrudan saldırmak yerine özgür ve komünist bir kürdistan hayaliyle kürtleri kışkırtır. Sonrada bakın Türkler soykırım yapıyor, oysa biz kürtleri özgürleştirceğiz bahanesiyle türkiyeye girebilirdi. Başka da olası bir senaryo yok.
kanımızın son damlasına kadar, bu topraklar üstünde vatanını gerçekten seven tek bir insan bile kalmayana kadar savaşırdık(bazı totoşlar hariç tabi). hepimiz öldükten sonrası bizi ilgilendirmez zaten. yiyişin amk.
öyle bir işgal olamazdı, tamam o dönem Sovyetler çok güçlüydü. ama yine de türkiye devletini işgal etmek söylendiği kadar kolay değil. hele bunu 70'li yılların başına kadar taşıyan fantastik insanlar vardı. Sovyet tehlikesi, Sovyet tehlikesi diye...
o günün komünistlerinin bile büyük çoğunluğu ekonomik model olarak görüyordu komünizmi, onlar bile istemiyordu Sovyetlerle birleşmeyi.

ama komünizm geliyor diye diye bizi resmen işgal ettirdiler...
azerilerden bir farkımız kalmazdı.
Nükleer bombayı ele geçirirdik.
nato da sovyetlere savaş ilan eder böylelikle sovyetler topu çekerdi. boğazları bırakır mı lan abd ?
Abd nin f li uçaklarını değilde rusların sukhoi marka savaş uçaklarını kullanırdık.
2015e geldik toprak alip kim ne yapacak hele kim nasıl alacak... Bir sürü sıkıntı ölüm olur.
moskof sempatizanlarının sovyetlet safına geçeceği bir gerçektir. ha benim napıcağı mı sorarsan, ceng ederdim.

Allah yoluna ceng edeilm
Can alalım can

Diyerek savaşırdìm.
deniz gezmiş sanayi bakanı olabilirdi.

(bkz: che guevera)
ismet pasa bundan korktugu icin abd ve natoya yakinlasmis birkac yil sonra turkiye nato ulkesi olmustur.bu gerceklesse 3. dunya savasi cikardi net.ayrica moskof pici bayrak dikmeyi birak erzurumu gecemezdi.
Türkiye sovyet sosyalist respublikası olurdu.
trssr kısaltması da.
Cevaplarken rusyanın sıcak denizlere kavuşmasını göz ardı edemeyeceğimiz soru cümlesi.
işgal diye bir şey olmazdı öncelikle Varşova paktında olurduk.O 'sığırla saman ihraç ederken yerli uçak yapacağız diyenlerin kafasını anlamıyorum' diyenlerin, o adalet partili , o ülkeyi tüketim toplumuna çeviren dışa bağımlı ülke hedefine ulaştıran,o gelişen sanayiyi durdurup kendi cebini dolduran sözde aydınların ülkeden siktirip gitmesini izlemiş olurduk.
Rusya toprak için kimseye saldırmaz. Hele nato üyesi bir ülkeye asla. Fazlası ile toprağı, yeteri kadar madeni var. Eğer dünya lideriyim, en büyük benim havasına girerse zaten sebep arayan amerika ve avrupa tepesine biner. Bu arada türkiye gibi bir durum düşmanda istemez.
nato'un ileri karakol görevi bize yükletildiği için, rusları anadoluda durduramak amacıyla savaşın en kanlısı burada olur, belimizi bir daha kolay kolay doğrultamazdık.