bugün

toplumdan, genel olarak insanlardan korkmaktır..
(bkz: sosyal fobi)
zaman zaman aşırı derece de rahatsızlık verir kişiye ama yıllardır, kendini bildiği andan beri bu şeye sahip olan insanlar artık bir bütün oluşturmuşlardır, bunu kabûllenmişlerdir. mesela, sokakta yürümeye çıktığında yüzüne, gözünün içine bakan insanlara sebepsiz bir öfke duyar, çekinip büzülürler. bir yere yemek yemeye gittiklerinde, ''e hadi, biran önce gitsin şu diğer müşterilerde, yemeğimi yemeye başlayayım artık!'' diye düşünürler, yaa düşünürler olm. karşı cinsle irtibatları zordur. eh, hadi bir de bu sorunları yaşayanlara daha rahat edebilecekleri çeşitli, kolay yöntemlerden de bahsedeyim; gözlük, bildiğin gözlük. hayır, güneş gözlüğü aslında. dışarıya çıktığınızda insanlarla fazla yüz göz olmamak için ideal bir yöntemdir güneş gözlüğü takmak. yaz - kış önemli değil, siktir edin mevsimi. böylelikle daha rahat, daha özgür bir hayatınız olacak, en azından normal halinize nazaran. onun dışında gerçek duygularınızı saklayarak, rol yaparak da azıcık olsun rahata erebilirsiniz...
yolda yürürken biri beni mi izliyor diye düşünenlerin, topluluk önüne çıkmaktan ödü kopanların ve zaten karşı cinsle herhangi bir münasebeti olmayan insanların hastalığı.

bir zamanlar bende olan.
http://www.sosyofobi.com/
dibine kadar yaşadığım durum.

istemsiz de gelişen hastalık.

asosyal derler bana hep aslında çok kültürlü biryim ben söylemiyorum çevremdekiler söylüyor. bilgi yarışması birinciliklerim var ama üniversiteye kazanmama rağmen gitmedim. her gün evde oturuyorum. okulum yok gitmedik işte, fazla arkadaşım yok çok gorusmuyoruz. her gün tv izleyip nete giriyorum. yardım! !!!!

not: hiç sevgilim olmadı hayatım boyunca toplam 1 saat konuştum kızlarla. ama kız konusunda pişmanlık duymuyorum.
Hayatı zehir eden nalet bır hastalık. Kalabalık ıcınde rahat edemezsın. Insanların senı her an ızledıgını ve yaptıgın herseyı yorumladıklarını dusunursun. Ozguven yitligıyle dogru orantıldır.Kanaatımce baskın neden olarak aile gosterılebılır. Ornegın, aıle bıreylerıne bırsey soylendıgınde cevapsız kalmak ve soyledıgının degersız oldugunu dusunmek gosterılebılır.Allah kımseye vermesın dedırtır. Ediiyt: anksıyete bozukluğu ıle yakınlık gosterır.