bugün

en baş nedeni, tamamen yabancı insanların fikirleriyle beslenmiş olmalarıdır. fikirlerinden etkilendikleri kişiler ya mao, ya lenin, ya marks, ya engels...ha şimdi biri çıkar der ki deniz gezmiş, mahir çayan..onların da etkilendikleri kişiler yabancılardır. tamamen yabancı sermayesi ile icat edilmiş bir fikir olduğu için türk halkı olarak çoğumuz bu vuvuzela türü şeyi beğenmemekteyiz efendim.
(bkz: türkçü toplumcu)
ırki ve milli değerlere sahip çıkmak, ahlaklı ve faziletli olmak. hiçbir şeyin kardeşi olmadığı gibi halklarında kardeşliği olmadığının farkına varmak.
gerçekçi olmak yeterli bir sebeptir.

hacı ben de isterdim 7 milyar halay çeksin hep birlikte. ama halay sırasında elbet birinin götünü elleyecekler yani.
atatürkçü olmak aslında bu nedenlerden birisi olmalıdır.
yetersiz zekaya sahip olmak olabilir.
(bkz: mantık) (bkz: akıl) (bkz: maneviyat)
(bkz: george orwell) (bkz: henry bergson)
dünyanın sosyalizmle yürümeyeceğini farketmek. biri diğerini s.kmezse bu dünyanın düzeni bozuluyor.
(bkz: hayvanlar eşittir ama bazıları daha eşittir)

(bkz: hayvan çiftliği)
(bkz: başlık açacağım diye sıçıp sıvamak)
(bkz: vicdandan yoksun olmak)
(bkz: akıldan yoksun olmak)
(bkz: mantıktan yoksun olmak)
ayrıca fikir kavramında mülkçülüğün olmaması. insanların işçilik sistemi ile sadece devlete çalışmaları. tüm mülk kaynaklarının devletin elinde olması.
Kemalist milliyetçi eğitim sistemi tarafından, üniter devletin bekası için yıkanmış beynimin, aklım yatsın veya yatmasın kat'i surette kabul edemeyeceği ideolojidir.
bulgaristan da kandaşlarımıza yapılan vahşeti bilmek. bu bile tek başına yeter.
elit kesimde yer almak olabilir. (bkz: elit değilim) (bkz: sosyalist değilim) (bkz: burada kendi tezimi çürüttüm)
(bkz: alexander soljenitsin)
hayatının hiçbir zamanında işçi olmadan baba parası yemek.
daha tam olarak gelişmemesidir.
Bunları söyleyebildiğim için çok üzgünüm sevgili sözlük ama sosyalizm maalesef boş bir hayalden ibaret kaldı, hayal kırıklıklarının elinde. Hayata daha gerçekçi yaklaşılmak öğretiliyor bize o sebeple sosyalist değilim ben artık.
güncel Önemli Başlıklar