7. sınıf sosyal bilgiler kitabındaki, basın özgürlüğü bölümünde geçen yolsuzluk vurgusudur.
görsel

tam da akp dönemini anlatmakta, akp döneminde basına uygulanan sansür ile yolsuzlukların artmasını yazmaktadır.
https://indigodergisi.com...yal-bigiler-kitabi-basin/

devlet şimdi kendi bastırdığı kitabı, alelacele toplatmaya başlamış.

vatandaşı olmasak eğlenceli ülke gerçekten.

not: az evvel fox haber'de çıktı.
Ben de tam bunu izledim şimdi haberlerde. Hatta ben de instagram storyme attım gülmekten koptum diye.

Sansür kelimesini anlatmak için yazılan bir senaryo aslında o metin. Ama yazan kişi sübliminal trollemiş galiba.

Senaryo çok tanıdık gelebilir arkadaşlar spoiler verdim ama kusura bakmayın artık.
Daha önceden bir karikatür olayında sürecin nasıl işlediğinden bahsetmiştik. Bir ders kitabını elinizi aldığınızda bir sürü isim görürsünüz. Bunlar komisyonu oluşturur. Üstünde talim terbiye kurumu tarafından diye bir ibare de bulunur. Şu an bu kitapları hazırlayan akademisyenler bunları öğrencilerine yaptırabilir. Topu herkes birbirine atabilir. Normal bir yazı bile defalarca gözden geçirilirken milyonlarca kişiye dağıtılan kitapta çok daha dikkatli olunmalıydı. Haberlere göre kitap toplatılıyormuş. Karikatür olayında olduğu gibi o sayfalar alınabilirdi sadece. Şimdi milyonlarca öğrenci yeni kitabın gelmesini bekleyecek.