bugün

Z5 premium ayarında telefondur. iyi bir sony kullanıcısı olarak ekleyeyim sony son 1 yılda çok bozdu.

Edit: 4 bin liraya telefon aldıracak kadar bozmadı.
isterse çarizard *gibi ateş püskürtsün sony'den telefon alınmaz.
Sony'nin premium ayağına dayamasıdır.
17 nisan 2015 de z1 compact alarak sony hayatıma girdi. aldığım zamandan beri bir kaç yüz kere elimden düştü, bi kaç kere yere fırlattım. hiç bir problem çıkarmadı. 2016nın kasım ayında bataryasını değiştirdim o kadar. sorun istemiyorsan sony.
En az 5000 mah olmalıydı. 1 gün dayanmaz bu pil. Napayım şarjı uzun gitmeyen telefonu.
ultra tasarruf modunu bilmeyip bok atanları göstermiştir.

ya bir de benim anlamadığım, ufacık ekranda full hd olsa ne, 4k olsa ne.. ne değişiyor yani? önemli olan kayıt çözünürlüğü. kayıt çözünürlükleri aynıysa pili gibertmekten ve cihazı gereksiz kasmaktan başka hiçbir işe yaramaz 4k ekran çözünürlüğü. 8 çekirdek ama bak bakalım 8 çekirdeğin hepsini kullanabiliyor mu? hadi çok zorladın cihazı ve kullandın diyelim, ram buna hazır mı? 4 gb ram ile ve snapdragon 835 ve bir de yardımcı işlemci koyup 4 gb ramden 8 çekirdek 4.35ghz almaya çalışıyorsun. saçma.

bunun yerine sony xperia xzs çok daha makul gibi geldi. 5.2 ekranı, %71'e yakın ekran gövde oranı, 4 çekirdek ve 3.75 toplam ghz ile yeterli bence. hem full hd ve pili fazla tüketmez normal kullanımda. hem de 4 gb ram kullanılmış ikisinde de. çekirdek ram ve ekran kapasitesi uyumu ideal bir cihaz olmuş sony xperia xzs.
bilenler varsa sarj suresini merak ettigim durum 4 kdan dolayi sarji cok cabuk mu bitiyor bilen yesillendirsin lütfen.