bugün

insanın içinden seriye bağlayıp bi sürü küfür saydırdığı hunhar çaycıdır.
tam son yudumu çekip temize çıkmayı düşünüyorsunuzdur ki, nereden ve nasıl edindiği bilimsel yaklaşımlarla açıklanamayacak bir sür'at özelliği ile yetip * bardağı kapar götürür.

o yudum kritiktir ve vahşi kapitalizmin türlü ibneliklerine vakıf olan hınzır çaycı da bunun bilincindedir. daha yarısı dolu bardağı kapıp götürmesinin ardından, hafif de olsa sinirli bi ses tonuyla "ben bi çay daha alayım dersiniz".

amaç budur zaten. herkes vatandaşa bi yolunu bulup madik atmak istiyor kodumun diyarında çaycı bile!
çay içerken bana yapılmayacak ilk hareket daha önce maaruz kalmadığım için henüz sabıkam yok...
çay müddetince sigara ve çayın elden bırakılmaması yoluyla aşılabilecek insafsız , melun çaycı hareketi.

bardağı çok sıcak değilse (ki sonuna geldiyseniz yakmaz) asla masaya bırakmayın, koklayın, hissedin, sigarayla sarmaş dolaş olsun, tütün mü mideye gidiyor, çay mı ciğere akıyor karışsın iyice. yok o kadar da değil diyorsanız çay stokunu tüketmeyin. zaten küresel müresel tedirginiz.
bardak yetiştiremeyen çaycı yada müşterinin beğenmediğini düşünüp çayı tazelemek isteyen çaycı yada müşterinin bardaktaki son yudumu içmeyeceğini düşünen çaycı olabilir. *
burhan abinin cevaplaması gereken çaycıdır.

Çaycııı
Sana taktım,senle uğraşırım...
muhtemelen içinden ''içiyosan iç lan allahsız'' diyen çaycıdır. bakar ki bi hareket yok alır çayı, karışır karanlığa..
*
tenhada kıstırıldıktan sonra dayaktan bayılana kadar dövülüp sonra bir kova su ile uyandırılıp yeniden bayılana kadar dövülmesi gereken çaycıdır.
dünyaları alacak kadar zengin olsan da, başbakan olsan da insanı mahsun, çaresiz bırakan çaycıdır. tam kendini son yuduma hazırlarken çaycının bardağı alıp götürmesi tüyü bitmemiş yetim mahsunluğu verir insana. (bkz: lo lo mahsun)
s: shadowkiss
ç: çaycı

çaycı dibinde azıcık çay olan bardağı alır

s: abi ben onu daha içicektim.
ç: hea..tamam pardon
bu arada s çaydan bi yudum daha alır ve dibinde amipler için büyük ama insanlar için yok denilecek kadar çay kalır, ç amcam yine bardağa atlar.

s:abi dur ben onu içiyodum.
ç:*hea tamam,(çöplerin atıldığı torbayı görerek, onu alır)
s:abi dur susamlar var onun içinde yiyicektim ben onu.
çaycının ayıbıdır. cık cık cık... (bkz: çayçer miyiz)
herzaman son iki üç yudumu bıraktığımdan, imanına karışmadığım çaycıdır. Ama eğer soğuk bir çaysa işte ozaman yorum yapanların arkasındayım yeni nesil yazar olarak.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk) *
büyük ihtimal daha önce dağıttığını sanmıştır ve soğuk olduğunu düşünerek almıştır.
insanın içinin burkulmasına neden olan olay..

ulan çayın en güzel yerini içemeden çay gitti düşüncesi kalır bellekte..
bir bardak çayın lezzeti o son yudumdadır. alınması bir savaş sebebidir.
söz konusu çayım ise; aklı olan çaycı bunu yapmaz diyorum. (bkz: cami duvarına işemek)
her bardakta küfür yiyen mazlum çaycııı.