bugün

ing. solist.
jackson firmasının yekpare süper stratlarına verdiği isim.
fender stratların 7/8'i kadar kasası olduğu için superstrat adını alan yekpare gitarlar serisidir.

sl1,sl2h gibi modelleri vardır en azından benim bildiğim. ve gerçekten muazzam aletlerdir. özellikle bir sl2h gibi rare bir gitar aşık olunasıdır.
(bkz: the soloist)
özellikle sl1 modeli harikadır.Amerika'da üretilir bu modeller , tabi bazıları(ucuz olanlar ama onlarda çok iyi *) japonya menşelidir.
jackson markasının 1982 de üretimine başladığı gövde boyunca uzanan bir sapıyla baştan aşağıya tek parça olan gitarlarıdır.SSH manyetik dizilimine sahiptir.isminden de anlaşılacağı gibi cayır cayır gitar sololarının icrası amacıyla üretilmiştir bu amaca hizmet edecek şekilde 24 perdeli ince son derece rahat bir klavyesi vardır.sözün özü rüya gitardır.
efendim nasıl desem insanı insanlıktan çıkaran bir gitardır. gerek tonları olsun, gerek klavyesi olsun ( manyetikleri söylemiyorum bile ) mükemmel bir gitardır. yekpare bir gitardır tabi ki jackson kalitesi tartışılmaz. biraz fiyatına değineyim kısaca ; sl1 modelinin fiyatı beş bin lira civarlarındadır. *
görünüm falan super olsa da -o ters kafa- sadece tek bir işe yarar, heavy metal yapmaya. bu açıdan superdir aslında ama zamanla insan başka şeylerde çalabilmek istiyor. ama bu veremiyor onu. randy roadsa dönmek lazım acil.
güncel Önemli Başlıklar