bugün

Gerçekçi gözle bakıldığında rahatlıkla anlaşılacak bir şeydir.

3 yaşında çocuğa anlatır gibi anlatırsam ; solcuların çoğu marksisttir marksizm’e “inanırlar” marksizm çok eşitlikçi, çok özgürlükçü (!) derler

* solculuk en başından bir kere dünyayı değiştirme düşüncesiyle yola çıkan bir eylemdir. Bu düşünce asla bilime uygun değildir bilim dünyayı değiştirme amacı gütmez.
keza sağcılar da öyle. inandıkları şeyin dünyayı güzelleştirebileceğina “inanırlar”

Sağcılar da bla bla denilen şeye inanır onlar da gerçek bla bla bla bu deel derler. Bu ”deel” dedikleri şeyin insanları tek tipleştirme amacında olduğunu esasında özgürlükçü olmadığını kabul etmezler.
Marksizm özgürlükçü olduğu için mi stalin mendel genetiğini yasakladı?

Bunun evrim teorisinin ”bla bla” ülkelerinde yasaklanmasından ne farkı var?

https://i.hizliresim.com/lbmyml.jpg
Marksistler ne oldu yav? Niye susuyorsunuz kafanızı içeri mi soktunuz kaplumbağa gibi?
sağcılar faşişt olur, ırkçı olur. bu dünyanın her yerinde böyle. gavurun sağcısı müslümanlardan nefret ediyor, bizimkilerse gavurlardan nefret ediyor. bana göre dünyadaki bütün sağıclar aynı bok.
Ben önceden türk ırkçısıydım -kızıllar ve yeşiller- yüzünden türk ırkçısı oldum ama zaten çoğulcu olmayan ideoloji olan -kızıl ve yeşili- çoğulcu olmayan düşünceyle yok olamayacağını, edemeyeceğimi anladığımda bu “zırvadan” vazgeçtim. (Eskiden hitleri falan severdim hatta)

Hitler, stalin, mao bla bla bla. Bunların hepsi zırvacıdır. Dünyaya gerçekçi gözle bakan zırvalarla asla ilgilenmeyen tek insan Atatürk’tür bunu da unutmayın.

Benim buna zırva demem marksizme zırva dememi engellemez ama. Anlatabildim mi?
Solcuların büyük kismı dünyaya karşı köyde gelse (yani sunni türk olsa) en ağır çomar olacak kapasitede iken farklılıklarından ötürü kendini toplumdan farklı ve özel görür. Bu yüzden solcu; çomarlık yaparken bile kasıntıdır, Sagcı çomar mutevazidir.
Bakın size şöyle açıklayayım bir de

Platon’un idealar dünyası (attığım kitaptaki kesitte yazmış prof.dr ahmet arslan)
görsel
görsel

Platon çoğulcu değildir, gerçekçi değildir
Aristeles ise çoğulcudur 158 tane kanun toplamıştır ve aristotelesin söyledikleri bilime ve akla tamamen uygundur.
Bu yüzden prof.dr ahmet arslan der ki “orta doğu insanının hatta türk insanının içinden aristoteles çıkmaz hep platon çıkar”
solcular komunisttir . yani sadece kendileri gibi olan insanlara inanırlar .

diğerlerini iplemezler bile .

bu yüzden başları büyük belada .

çoğu kimlik arayışında . misal olarak ulan ben solcu müslümanım ama solu icad edenler kafir .

hadi bunu ben yedim de sağcı müslümanlar bunu yermi ?

misal olarak ulan ben müslüman atatürkcüyüm ama ateistlerin %99 de atatürkcü .

ya ne olduklarını kendileride bilmiyor .

biri radikal atatürkcüyüm öteki sosyalist solcuyum öteki vatansever solcuyum dallanmışlar budaklanmışlar yani baya bi .

umarım doğru yolu bulurlar . böyle param parça hiç bir şeye benzemiyorlar çünkü .

bak muahafazakarlara demir yumruk gibiler evel allah .

koydumu oturtuyorlar senelerden beri . birlik ve beraberlik çok farklı bir şey dir . herkes bilmez bunun lezzetini gücünü kuvvetini !
Yine eksiyi yemişim. Ulan tamam eksi derdinde değilim ama neden eksilediniz söyleyin lütfen?
kime göre neye göre vaziyeti .

hadi o sağ cı bu da solcu .

sen ne ayaksın ?

dur ben söyleyeyim sen söylemeden .

dış kapının dış mandalı .

elbet bu ellere geçeceksiniz .

tarihte olduğu gibi .
Solcular pkk yı dhkpc yi yeri geldi her türlü haini destekleyip kahrolsun abd derler. Nedense terör örgütlerinin hepsi de abd ye bağlıdır. Bu ülkede sağcı solcu yoktur. Vatanseverler ve solcular diye ikiye ayrılır. Siz hiç solcuların bu ülke çıkarına birşey yaptığını gördünüz mü? Yeter ki başa muhavazakar veya milliyetçi biri gelmesin her şekilde vatan satıp ortalığı karıştırırlar. Türkiyede sol chp , hdp düşünün artık.
Tanıdığım ve kendini solcuyum diye nitelendiren kişilerin istisnasız hepsi en az sağcılar kadar tutucu. Sizi dinlerken belirli kalıplara göre dinliyor ve size acıyorlar. Kendilerini aydınlanmış görüyorlar. Onların dışında kalan herkes cehaletin irinli kazanlarında debeleniyor onlara göre.
Sağcı diye yaftaladığımız kişiler ise daha çok kitap okuyor. Her iki grubun eksiği çatıştıkları karşıt düşünceleri öğrenme zahmetine girmemeleri, hoş kaç solcu sol yazını okuyor ayrı bşr muamma. Kaç sağcı okuduğunu tam idrak ediyor bu da tartışılır.

Sağcı en azından bu benden mi değil mi diye sizi bir miktar can kulağı ile dinliyor ve anlamaya gayret ediyor. Solcu size ön yargılı yaklaşıyor ve solcu olmadığınızı anlar anlamaz size acımaya başlıyor.
liboslar var bunlar en tehlikelileri... insanlar otobiste got bas gosterir, opusur ozgurluk olur, sarikli carsafli binse laf ederler.
isci sinifi ulusalci solcular basim ustunde... onlara lafim yok herkeste esitlik isterler.
sağcı demek muhafazakar demektir milliyetçi demektir .

ama solcularda bunlardan hiç birini bulamazsınız .

komunizmden geldikleri için gerçek yüzlerini saklamak zorunda kaldılar .

açık açık biz komunistiz deseler di zamanın da geldikleri yere gömmüştük bunların dedelerini .

solcu=komunist .

ne yazık ki solcu akrabalar da var .
Her iki taraf, türk düşmanlığını farklı şekilde ifade ifade etselerde ortak paydaları budur. ikisindende kurtulmak gerek.
muhafazakar akpli kız için renk değiştiren pkklı da gördük cemaatçi kız için kabuk değiştiren akpli de gördük. milletin sevgilisine sarılmasına karışıp yurdun arkasında kızın üstüne abanan ülkücü de gördük. kız ortamları var diye komünist takılıp üniversiteden sonra ekmek parası diye orduya katılanı da gördük. dini bütün takılıp sağda solda kız arkadaşıyla halvet olanları da gördük.

kısacası iyice karıştırılmış bir bok çukurundayız. herkes her an başka bir şeye dönüşebiliyor. herkes derinlerde bir yerde aynı bok.
her yanımız aynı bok.
Solcularda bir terör örgütü seviciliği vardır. Kürt kökenli olanları pkk yı sever, Alevi solcular da dhkp-c sempatizanıdır çoğunlukla. iki solcu da deaş’ı sevmez. Deaşlı teröristler allah falan diyor ya ondandır zaar.
Katılıyorum. Biri terör örgütünü destekleyip sokakta polise askere saldırmayı marifet sanar diğeri 4 kadınla evlenmeyi savunup şeriatsever tarzıyla din üzerinden türlü prim yapar.

mesela biraz da insan olabilmek değil mi ?
Atatürkçülükle solculuğun aynı şey olmadığını anladığınız an sağcılardan farkınız çıkar ortaya.
Türkiye'de bilgiyle değil basmakalıp fikirlerle tartışıldığı ve solculukla ulusalcılığı ayırt etmekten aciz olunduğu için şaşırtıcı olmayan durum.
Mesela solcular berkin elvanın ekmek almaya giderken ölmediğini bildikleri halde onu çok masummuş gibi gösterir.

Solcular pkk nın çocukların eline silah vermesine yhaaaa onlar direniyorlar taaamm mı derler. Aynı solcular ışidin çocuklara silah vermesine duyar kasarlar.

Solcular seyit rızacıdır bkz : nuriye gülmen

Sağcılar da durum yine aynıdır, onlar da sansar vakfında olan iğrenç olayların üstünü örtmeye çalışırlar.
ikisi de kendi takımlarını tutan futbol fanatikleri gibidir.
günümüz türkiyesinde iki grup için söyleyeceğim tek şey: aynı bokun laciverdisiniz.