bugün

halkla solcuların neden buluşamadığının altında yatan sırrın açıklamasıdır. neresidir solun kalleri? izmir, kadıköy, bakırköy, beşiktaş vs. yani tam da kaymak tabaka denilen elit kesimin merkezleri. bunlar mı eşitlikçi, adaletçi, halkçı olacak? hadi ordan. bunlar ancak parayla, yaşam tarzıyla bir yere kadar getirdikleri ayrıcalıklarını sürdürmek adına sosyal mesaj kaygısı taşıyorlar.

tabi bu kast meraklısı zihniyet kendi içinde daha alt kümelenmeler şeklinde de kendini gösterir. kültürsüzsen yoksun, takıldığın mekanlar popüler değilse hiçsin, ak partiye oy veriyorsan koyunsun.
önerme doğrudur. zira zengin semtler yazılanla sınırlı değildir , karşımızdaki villarda oturanların büyük çoğunluğu sol cenahta yer almaktadır.*
kapitalizmin bayrağını taşıdıklarını bilmeden sürdürürler hayatlarını..

zaten gariban solcuda yoktur ya...
bunlar halka günahını vermez.

ama konuşurken de mangalda kül bırakmaz.
zengin olduklarından , " paralar hep banadır " (bkz: emin çölaşan) (bkz: uğur dündar) (bkz: müjdat gezen) (bkz: levent kırca)

biri tiyatrodan malı çoktan götürmüş şimdilerde iş bulamaz.

biri okul açmış müthiş paralara eğitim vermektedir.

biri gazete açmışkapitali indiri cebe.
Türkiye'de CHP ye oy veren insanların solcu olduğunu sananların ortak yanılgısıdır. CHP belki Ecevit döneminde biraz sola yaklaştı ama hiÇbir zaman gercek manada sol bir parti olamadı.
zeki adam ticaret yapar, akıllı yatırım yapar ve bu sayede iyi bir mevkide yaşar ve gelirin iyi olması ile hayata bakış açısı değişir,farklı yorumlar güzel şeyler yer, içer ve ister istemez daha orta yollu ve demokrat olur. solcu değillerdir, solcu olsa kendisi ile çelişir.
heeee gülüm heeeeeee tayyip'te zaten fakirlikten kırılıyordu dimi. *
Fakir mahallelerinin hepisi devlet desteği ile uyuşturucuya boğulduğu için bu gerçekliğe ulaşılabilir belki.
solcu düşünür, okur, araştırır, bilimsel bakar felsefik bakar o yüzden herşeyin en iyisine layıktır efendiler bu yüzden en iyiler biz solcuların hakkıdır diğerleri okumaz, anlamaz, düşünmez, düz mantıktır onlar parayı haketmez.
sol sermaye mi var sanki. sorun aranacaksa eğer anadolu'nun fakir köylüsü neden hep sermaye ve liberal kaynaklı hükümetlere oy veriyor o sorgulanmalı...
oturduğum semt olan florya'ya gelin ve hacı babaların, kara çarşaflı ablaların altındaki yüz binlerce dolarlık arabaları görün. sürmeyi de bilmezler. onlar da solcudur kesin.
son model arabalardan inen cemaatçileri görmeyen yazar genellemesi.
çok doğru bir tespittir.
sıçmadır tamamen.
gerçekligi hakkinda yorum yapamadigim tespittir. zira oyleyse bile paraya en az tamah eden grubu olustururlar.
solcular genelde eğitimli olur nispeten. artık eğitim denen şey tamamen parayla. e tabi eğitirsen kim kanacak makarnaya? bence de doğru tespittir.
kesinlikle doğrudur, örnekler: kadıköy, ataşehir, beşiktaş, bakırköy, şişlinin bir kısmı. gerçi buralar solcudan ziyade kemalisttir ancak solcularında az olmadığı semtlerdir. emeği, emekçliği protesto edip "sitelerine" geri dönüyorlardır galıba.
eğitim olanaklarına daha kolay ulaşım sağlayabilmelerinden kaynaklanmaktadır.
limon alacak para bulamadım, evdeki limon tozunu aldım lan yanıma. ne zengini.
gerçek dışıdır. son model arabalarla , marka türban ve takılarla gezenlerin dinciler olduğunu unutmuş kişi zırvasıdır.
yalandır,zırvadır.türbansız lüks araç yok ankarada.
kitapların pahalı olmasından kaynaklanır.
fakirlerin şerefsiz o halde. ezilen oldukları halde ezilmeye karşı çıkmıyorlar. ezen oldukları halde zenginler daha vicdanlı demek.
ülkemizde sol görüşün ilk dönemlerde yanlış anlaşılması ve yanlış saflarda gelişmesinden ötürüdür.
Zengin olduğu halde garibandan yana olan insanlar...

Eee iltifat bu...