bugün

Terörist ile sivili ayırt etmek için uygulanan bir yaptırım.
bir tedbirdir.evet.
Üzerine birde üreme yasağı getirilirse memlekete uzun vadede huzur getirecek olandır.
Sûr'da 48. Günüdür.
1980 öncesi ve başlarında, nüfus sayımlarında eve hapsolmakla özdeşleşen bir durumdur, çocuk olduğumuzdan çok delmiştik.
1 kasım da hdp ye:

Cizre den %93,2

Silopi den %88,5

Sur dan %75,7

Oy çıkmıştır.

Ve şu anda bu üç ilçede de resmen bir savaş ile birlikte sokağa çıkma yasağı vardır. Kendi çapında özgürlük(!) savaşı veren insanlar günlerdir, haftalardır orada mücadele ediyor. Her yere tuzak kurup, hendek kazan, şerefiyle (!) savaşan o insanların halka bir zararı yok. Orada yaşayan insanlara türkiye Cumhuriyeti devleti zulüm ediyor. Evet. Onları devlet aç, susuz bırakıyor. Ancak onlar, onları kıyıma süren insanları hala destekliyor ve hatta iş birliği kuruyor.

Sokağa çıkma yasağı adı üstünde sokağa çıkma yasağıdır..
görsel

Türkiye insan Hakları Vakfı (TiHV) Dokümantasyon Merkezi, 16 Ağustos 2015 ile 5 Şubat 2016 tarihleri arasındaki sokağa çıkma yasaklarında sivillere yönelik yaşam hakkı ihlallerine ilişkin raporunu yayınladı.
Az önce trt de söylenen yasak. Lan bari çay alaydım belliki gece uzun olucak.
eppek yok lan evde oldu mu hiç...

beyler herkes izinli.
nasıl bir sokağa çıkma yasağı bu dedirtti.herkes dışarı çıkıyor ve hiçbir şey olmuyor.
6 dan sonra olacak denildi. görücez. yarın evden çıkmayın sözlük.
Yalan yok.

Kendimi doğrudan markete attım amk, 2 ekmek aldım, 3 paket sigara bir paket de 10 lu halley.
gaziantep' te pek siklenmeyen yasaktır.
millet yav he he deyip günlük yaşamına bu geceyi hiç unutmayacak şekilde devam ediyor.
dolmuşlar çalışıyor lan dolmuşlar!
Darbecilerin yasağı . itibar etmeyin. bakkala gittim bu arada adam 1 liralık ekmeğe 3 lira dedi. Asıl Vatan haini darbeci boğazı kesen değil bu bakkallardır.
tüm akpliler sokağa çıkın diyor. bu nasıl bir aymazlıktır anlamış değilim.
Corona virüsüne karşı net çözüm.
Bekliyoruz.
ben de geleceğini düşündüğüm.
biraz dahi italya gibi olma ihtimalimiz var ise, yapılmalıdır.

kısmi sokağa çıkma ilan edilebilir.
mesela 12.00-21.000 arası gibi.

böylece çoluk çocuk dışarı çıkamamış olur, sokaklara dağılması engellenir.

tüm önlemler salgın olmadan alınmalı.
salgın başladıktan, yayıldıktan sonra alınacak önlemlerin bir önemi yok.
Çalışanlar dışında kimse çıkmasa. Çok bilinçsiz insan var. Buna kendi çevremdekileri de örnek verebilirim.
Özellikle şu 50/60 yaş üstü

Oturun evde dışarıda bokmu var

Oturun müge anlı Esra Erol izleyin amk..
Sağduyulu vatandaş azlığı sebebiyle beklenilendir.
acilen müdahale edilmesi gereken konu.

2 hafta bile bir şeyleri yoluna koymaya yetecektir.

italya örneği ortada.
Devlet bakacak vatandasina sevgili yazar.
Devlet senin borclarini 1 ay bilemedin 2 ay oteleyecek, devlet sana erzak yardimi yapacak, tibbi destek saglayacak,asgari duzeyde nakdi yardim yapacak isveren hissesi diye topladigi ama fona harcadigi ve sadece kagit ustunde var gorunen ancak bir kurusu dahi fiilen var olmayan parayla. Bu ulkede mumkun mu dersen, degil iste.

Edit: 60 yas ustu evde bak cikmiyorlar disari, market firin banka vs icin. Ama ben mecburen disardayim. 10 saat tam 600 kisiyle bir kutunun icindeyim. Ellerimi deli gibi yikamaktan yillardir cosmayan egzamalarim bile geri geldi. Ama yetmez. El yikamakla masa kapi kolu silmekle bitmez. Onlar evde olsa ne, ben gunun sonunda yine onlari potansiyel risk altina sokabilirim. Ihtimaller cok korkutucu.
Nerede hareket orada bereket, denilesi.
Tüm insanlaı içermediği sürece işe yaramayacaktır.

Hadi anne ve çocuklar evde otursunlar, ya baba n' olacak, o çalışmak zorunda. Akşam olacak ve o baba evine dönecek di mi?!
Virüsü, mikrobu taşıyacak.
Eee ben ne anladım bu yasaktan!

Devlet, bir süreliğine, borçları, ödemeleri, onu, bunu, faturaları, her şeyi durdurmalıdır.
Yoksa olacak gibi değil!
olmayacak şeydir. bu karar çok ciddi bir karardır.