entry'ler (38)

plastik çatal kaşık yasaklanınca yaşanabilecekler

Fransada plastik çatal kaşık tabak yasaklanmış. Bizim ülkemizde yasaklansa kantinlerde nasıl bir şeyler içeriz bilemiyorum.

sokağa çıkma yasağı

nasıl bir sokağa çıkma yasağı bu dedirtti.herkes dışarı çıkıyor ve hiçbir şey olmuyor.

yarın ehliyet sınavına girilecek mi

sokağa çıkma yasağı var mı yok mu anlayamadığımdan ötürü sorunsal oldu.

ygs den çıkınca yapılması gerekenler

herkese çok iyi geçti demek.

kimseye güvenmemek

Yapılabilecek en doğru hareket. Şahsen ben de kimseye güvenmiyorum ve bunu herkese öneriyorum.

ygsnin açıklandığı gün dinlenecek şarkı

Duman - öyle dertli dertli bakma.

ygs den çıkınca yapılması gerekenler

kafa dağıtacak bir şeyler yapılması gerekir. oturup televizyondan soruların çözümlerini izleyip gerilmeye gerek yoktur.

yiyip yiyip kilo almak

Yiyip yiyip kilo alamamaktan çok daha doğal olan durumdur.

filmlerdeki efsane karakterler

legolas - lotr.

sabah uyanınca ilk akla gelenler

kaç saat uyuduğumdur.

ygs 2016

zor olacak sınavdır bence. ösym başkanının yaptığı açıklamaya bakınca az çok anlıyorsunuz zaten. o açıklama da şu:

"Bu bir sıralama sınavı. Dolayısıyla zorsa sorular herkes için zor, kolaysa herkes için kolay. Bazen adaylar, 'Bize kolay soru sorun' diyorlar. Kolay soru, hiçbir adayın işine yaramaz. Baraj sınırında kalanlar için olabilir. Ama normalde iddialı bir öğrenci, akranlarından daha iyi hazırlanmışsa, bilgisini iyi yansıtabilirse, kurallara uygun davranabilirse emeğinin karşılığını alır. Biz bunu taahhüt edebiliyoruz. Dolayısıyla soruların zorluğu, kolaylığı konusuna bu konudaki spekülasyonlara hiçbir şekilde prim vermemelerini tavsiye ederim."

sözlük kızlarının diye başlayan başlıklar

çok abartıldığını düşündüğüm başlıklardır. bir iki tane olur tamam da çok fazla başlık açılması da sıkıyor cidden.

şaka maka 19 yaşına gelmek

ne ara 19 oldum ben diye düşünüp durduğum durum. sahi ne hızlı geçiyor günler.

biliyorum belki çok abartılacak bir yaş değil ama belki siz de bu yaşlardayken kendinizi büyük olarak görüyordunuz.

yunus günçe

adam her oyundan sonra eliyle ç işareti yapıp ç ile demekte haklıymış.
görsel

kulaklıkla müzik dinlerken oluşan baş ağrısı

çok kötü bir ağrıdır. yalnız her ne kadar çok başım ağrısa da müzik dinlemeyi bırakmıyorum. inatla dinlemeye devam ediyorum dinledikçe de iyice başım ağrıyor resmen bir kısır döngü gibi.

mülteci ekşi sözlük yazarları

kendi sözlüklerinden buraya gelmeleriyle mülteci sıfatı kazanmış yazarlar topluluğu. kavimler göçü gibi göç ettiler buraya resmen.

sürekli mantıklı konuşmaya çalışan insan

bir süre sonra bayar.

öldükten sonra unutulacağınız gerçeği

çok da umrumdaydı sanki.

tatlı sevmeyen insan

yalandır o büyük ihtimalle gizli gizli diyet yapıyordur.

koyu pembe ruj

rujda en sevmediğim renk. hayır illa pembe ruj süreceksiniz biraz daha tuhaf durmayan bir pembe olsun en azından.