bugün

hayata kulaklarını tıkamış insandır. eshefle kınadığım insan modeli.
kulaklık takmadan, telefondan müziği son ses veren insanlardan iyidirler.
kulaklıgı kıcına sokup götünden müzik dinleyenlerde var meselaa.
başlıktaki tip benim yanımdan geçerken "evdeki ses evdeki ses bam bam" dedi. tavrı çok netti.
Her an bir tehlikeyle karşılaşabilcek insan modelidir özellikle bir arabanın altında kalması olasıdır.
işte o benim. yıllardır (yaklaşık 7-8 yıl) cebimden kulaklık ve mp3-mp4 veya telefon eksik olmaz. neredeyse tuvalete giderken bile müzik dinlerim. tecrübelerime dayanarak renkli veya beyaz kulaklık kullanılmasını tavsiye ederim. yolda giderken taktığınız kulaklık siyahsa pek belli olmuyor ve arkadaşlarınız arkanızdan bağırdığında, biri adres sorduğunda, biriyle aniden karşılaştığınızda karşıdaki kulağınızda kulaklık olduğunu bilirse daha iyi olur.
hele ki gece yarısı sokakta yalnız başına son ses dinliyorsa her an gasp ve yan kesiciliğe maruz kalma ihtimali yüksektir olan kişidir.
yolda yalnız başına yürüyen insandır.
Alem fm nihat sırdarvesirisinek hayranıdır..
hayatı dinlemeyen musikiyi tercih eden şahıstır.
karşıdan karşıya geçerken uzun araba kornasından sonra havalara zıplayacak olan indandır.
son zamanlarda renkli büyük kulaklıklar daha ön plandadır.Bu kulaklarla aramızda gezinen insanlardır. yalnız bende düşünmeye başladım da almayı, kafama takılan şeyler oldu; birincisi hadi aldım diyelim renkli büyük kulaklık dışardan bakan bu ne ya bu nasıl bir kulaklık normal boyutlar sana neden yetmiyor tarzında konuşabilir. ikincisi kıyafetime uymayacak desenli olacak üstü sonuçta ve öğretmenlik stajı yapıyorum liseye gideceğim resmi kıyafete öyle kulaklık sonra niye çocuklar beni dinlemiyor diyeceğim.** Üçüncüsü neden alacağım ki onu da anlamadım. Neden normal kulaklık ilgimi çekmiyor? Ses kalitesi umrumda değil ki kulaklık olsun yeter bana. Galiba havası hoşuma gitti cool bir yaşam tarzını mı simgeliyor acaba bende şu günlerde kimseyi takmadan kendi halimde yaşamak istiyorum bir terapi şekli midir acaba? rahat olmayı mı simgeliyor o yüzden mi bu sempatim bilemedim. Birde bu kulaklıkları genelde hep spor giyinen insanlar takıyor ve hip hop tarzı olanlarda daha büyük kulaklıklara ilgililer.bu insanlar cesaretli bence umrumda değilsiniz diyorlar ve kafa sallıyorlar.* **
trafi kazası geçirmesi muhtemel olan insandır. ayrıca arkadan bir arkadaşı seslenirse de duymayacaktır.
O an müziğin ritmine ayak uydurup sadece yolu takip eden insandır , benimdir *
kendini müziğe kaptırdığından bir gün araba çarpma ihtimali çok yüksektir.
Dünyanın sesini kısan insandır.
sıradan biri. 30 sene önce de aynıydı . walkman yerine cep telefonu olabilir.
sesi fazla açmaması gereken insan; hırsızlık, gasp, kapkaç gibi ve daha da tatsız şeyleri meydana getirecek şartların oluşumunu fark edemeyebilir. ayrıca araba da çarpabilir, çarpıyor yani dikkat edin.
Her zaman yaptığımdır, çok güzel sırf bunun için yolumu uzatıyorum bazen.
müthiş stres attırdığını bilen insandır. ama sesi fazla açmamak lazım tabii.
Bu dünyaya o kadar güvenmiyorum.
gözleri bağlı araba kullanmak kadar tehlikeli. korna sesini duymayabilirsiniz, kedi köpek sesini duymayabilirsiniz, bir inşaat çalışması varsa onun sesini duymayabilirsiniz. her an başınıza bir iş gelebilir ve siz duymayabilirsiniz. o yüzden müziğin sesini kısın.
bu kişi benim.
Her an kazaya kurban gitme ihtimali olan insandır.
Yürüyüş yollarında, kır, bayır gibi tehlikenin kol gezmediği yerlerde eyvallahtır ama trafiğin orta yerinde, en civcivli meydanlarda akıl mantık işi değildir.
Müzik dinleme demiyoruz, gene dinle ama hobi olarak dinle, cengaverlik etmeden.
sokakta yürüyen kulaklık mı? ilk kez böyle bir şey duyuyorum.