bugün

isveç tütünü. torbalar halinde veya bir tutam şeklinde kullanılabilir. tamamen isveç'te üretilir. diğer avrupa birliği ülkelerinde satımı yasak ancak kullanımı serbesttir. diğer ülkelerden legal yolla satın almak için tek seçenek internetten sipariş vermektir. kullanımı torbacığı veya bir tutamı alarak üst damağa koyup beklemektir. yaklaşık 10 dakika içinde etkisini göstermeye başlar ve içindeki nikotini size verir. daha sonra 1 saate kadar tutulabilir. saatlerce sigara içilemeyecek ortamlarda kokusu, yasaklara takılmayan bir nikotin kaynağı olarak işlev görebilir.

edinmek için (bkz: http://www.northerner.com)
sigara içilemeyen yerlerde kullanmalık, ağza yerleştirilip nikotin almaya yarayan üstün isveç teknolojili ürün.

isveçli bir arkadaşım sayesinde kullanma fırsatı buldum. her anlamda sigaradan daha iyi, sadece duman olmaması üzüyor insanı.* bir de yeniyseniz, arkadaş ortamında ağzınızda tutmakta zorlanıyorsunuz konuşurken. uzun süreli kullanmamak lazım. ben 20-30 dakikada attım ama adamlar 2 saat boyunca ağızlarında tuttular onu.

velhasıl kelam, tütünsever iseniz çok güzel bir zımbırtı. ben ikram şeysi diye kullandım, zamanında 3-5 paket sigara içmişliğim de olduğundan kıyasladım. siz içmeyin tabi. ama snus alın, satın. hem kendi ekonomize fayda sağlayın, hem iskandinavya gelişsin. he mi?
bir isveç geleneği olan tütündür. sigarayı ancak snus bulamazlarsa içerler. lös ve portion(minik torbalar halinde) olarak 2 çeşit sunulur. lös olanı kullanmak ustalık ister. elinizde zeytin büyüklüğünde yuvarlayıp üst dudak içine konularak kullanılır. sigara tiryakisi bile olsanız en geç 10 dakikada ateşler basar. kazayla yutarsanız kusma ihtimaliniz %99 dur. en fazla 1 saat durmalıdır. çevreye ne koku ne duman rahatsızlık vermez, ciğerlerinizi de mahvetmez. ama sonuçta nikotin tabiki sağlığınıza zararlıdır.
çoğu zaman zararsız, doğal bir tütün ürünü olarak lanse edilsede aslında öyle değildir. dumanı kokusu zartı zurtu yoktur, ama üst damağı mahveder. erken yaşta ön üst dişlerinizi dökebilirsiniz. yine ağız kanseri olma ihtimali de yüksektir. yine de sigaraya tercih edilir.
her hafta isveçten gelen bir arkadaşım olmadağından şu sıralarda bulmakta zorlandığım ürün. açıkçası nasıl yapıldığını da merak etmekteyim ve internette nasıl yapıldığıyla ilgili kaynak bulmak zor. burada bilip te yapan arkadaşlar varsa bi mesaj uzaktayım.
Sigarayı bırakmak için birebir tütün ürünü, danimarkadan gelen kuzenim sayesinde öğrendim. Sigara kullanmıyorum fakat nargile alışkanlığımı da bastırıyor, nikotin ihtiyacını kesinlikle karşılayacağını düşündüğüm bir meret. Yüksek mg leri kullandığınızda kafa yaptığını fark edebilirsiniz. Şu aralar cdb içeren türlerinin de bulunduğunu söyledi kuzenim, bu cdb içeren türlerin uyuşturucu etkisi yaratmadığını savunanlar var uyuşturucuyu bırakmaya yardımcı olduğu da söyleniyor. Kullanan ya da kullanmayı düşünüp bulamayan bana ulaşabilir yardımcı olurum.
görsel
Mesela yani
Bu ikisini kullanıyorum aktif olarak orta segmentte sağdaki bi tık daha ağır.