1. 1.
  yapılması en zevkli ve karizmatik kayak çeşidi.
  1 ... febe
 2. 2.
  ilk kez düşmeden pist tamamlandığında kişinin kendini dünyayı fethetmiş komutan gibi hissettiği, yapılması en zevkli kış sporlarından biri.
  ... erdener abi
 3. 3.
  Board, bağlama ve bot olmak üzere üç unsurun bileşimi ile kar üzerinde yokuş aşağı hareket etmeyi sağlayan zevkli düzenek. Soft, Freestyle ve Hard olmak üzere üç grup tahtadan bahsedilebilir.
  1 ... expert16
 4. 4.
  kayakçılar düz arazide rahatça ilerler, siz yerlerde sürünürsünüz...kayakçılar 2 kere düşer, siz 6 kere düşersiniz...kayakçılar hız yapar, siz yapamazsınız...kayakçılar 1 haftada öğrenir siz 2 haftada çakarsınız...kısacası çileyi çekersiniz.
  1 ... eskisevgili
 5. 5.
  kayak dunyanın en kolay isi gibi gelir bunu ilk denediginizde,
  zira zordur, baton yoktur,
  ayrıca cok risklidir,
  dikkat edilmesi gerekir.
  eglencelidir ama, insana kendini ozgur hissettirir.
  fakat ertesi gun sırt agrısı, bacak agrısından surundurur.
  ... kabaktadi
 6. 6.
  düşüldüğü zaman kalmak çok zor olan ve popoyu en çok morartan kar kaydıracıdır
  2 ... celibon
 7. 7.
  kayaktan daha heyecanli buldugum,daha cok dusulen,daha zor ogrenilen ozelllikle genclerin daha cok ragbet ettigi kis sporu...kayarken muzik dinlenmesi ayri bi zevktir.soufly olabilir...
  ... erotomania
 8. 8.
  iyi bilmeyenlerin buzlu pistte kaymasının(bazıları yapmak fiilini kullanır)çok vahim sonuçlar doğurabildiğini somut olarak birden fazla kez gördüğüm kış eğlencesi.

  -Telesiyejde yanımda oturan ve doğduğum şehirde öğrenci olduğunu öğrendiğim çocuğun,ağaca dalması sonucu dalların elmacık kemiklerini parçalaması. (bkz: iç parçalanması)
  -1 ... karaarslan
 9. 9.
  dengenizi azıcık kaybedip düşeceğinizi hissettiğiniz anda hiç kasmayıp kendinizi yere bırakmanızın yararlı olacağı spor.
  ... gigantic
 10. 10.
  özel tasarlanmış bir platform(board/deck) üzerinde , iki ayağınız da hard/soft olarak bağlamalarla(bindings) belirli açılarla sabitlenmiş, yine özel tasarım ayakkabılarve kıyafetler giyilerek yapılan sporların kralı.özellikle pist bolkarken ve kayakçılar pisti ve boardcuları rahatsız etmiyorken tam bir sessizlikte karın ezilme sesiyle beraber kaymak dünyadaki en büyük huzurlardan biridir.verdiği huzurla aynı oranda bünyeyi zorlar ve kesin sağlamlık gerektirir(yeni öğrenenler için özellikle kalça ve kuyruk sokumu)
  boardda(deck) kişisel tercihim burton vapor yada customx (custonx kullanıyorm yeterli param olunca vapora geçicem )
  bağlamada(binding) yine burton (customx) , drake veya flow
  ayakkabıda (kesinlikle) northwave freedom boa
  eldivende ziener
  kıyafet (tulum/pant-mont) başlangıç için 50-90 ytl arası fiyatıyla kailerloi , öğrendim ben ama hala kıyafete çok para vermem derseniz cresta , tmm artık tarzım olmalı dediğiniz zamansa burton(ak,ronin serisi tercihimdir)
  ... ozkolous