bugün

reddedilmişsinizdir fakat hala çok seviyorsunuzdur. tekrar bir şans istemek istersiniz ama nasıl yapacağınızı bilemezsiniz. işte bu durum, başlıkta geçen olay öncesi yaşadığınız psikolojik ve duygusal durumdur.

tanımımızı yaptığımıza göre derdimize geçebiliriz. bu noktadan sonrası, bana özel mesajla ulaşabilecek ve yardımcı olabilecek yazarları ilgilendirmektedir, benim için çok önemlidir bilginize.

bundan 2 öncesinde bir kızı çok sevmiştim. hayatımda ilk defa bir kadına değer veriyordum ve ne yapacağım, nasıl yakın olacağım hakkında en ufak fikrim yoktu. çünkü daha öncesinde ne bir kadına ihtiyaç duymuş, ne bir sevgilim olmuş, ne de bir kadından hoşlanmıştım. bu benim için bir ilkti ve son olarak kalmasını istiyordum, hala istiyorum.

iki sene önce tanıştığımız zamanlar benim ondan hoşlandığımı anlamıştı ve benimle ilgileniyordu. yakınımda takılıyordu, yanıma gelip selam veriyordu veya bir yere giderken birlikte gidelim mi diye teklifte bile bulunuyordu. fakat ben, odunluk ve hanzolukta master yapmış, okulunu okumuş ve hatta uzmanlık yapmış olduğumdan bunların farkına varmadım veya varsam da bir karşılıkta bulunamadım. çünkü dediğim gibi, daha önce hiçbir kadınla ilerde bir ilişki kurmak amaçlı konuşmamış, ilgilenmemiştim.

olaylar bu şekilde devam ederken tabi bir ay iki ay kız bunaldı. benden soğumaya ve ilgilenmemeye başladı. bende zaten o yanımda olduğunda ellerimin titremesine, kalbimin olağanüstü çarpıntısına ve beynimin durup hiçbir şey düşünememe durumuma bir son veremiyordum. bu yüzden cesarette edemiyordum kızla konuşmaya...

bu ilk sene böylece geçti. tabi kızın ilişkileri oldu, bitti. bu arada yıl sonunda bir kız arkadaşım, hoşlandığım kıza durumu izah etmiş ve beni de bu konuda bilgilendirmişti. bende yüz yüze cesaret edemediğimden sanal ortamda açılmıştım sevdiğim kıza. tabi buda ayrı bir soğuma nedenidir benden...

neyse tanıştığımızın ikinci yılı neredeyse hiç konuşmadık. fakat ben kendime azda olsa bir çeki düzen vermiş, kendime gelmiştim. etrafımda çok fazla hayranım olmuştu ve ciddi anlamda kızlar benimle ilgileniyordu. fakat ben hala onu seviyordum.

bu üçüncü yıl ve ben hala onu seviyorum sevgili sözlük. yakın olmaya çabalıyorum fakat işte şöyle bir düşüncem var. ya "tükürdüğümü yalamam" hesabı ile yaklaşıp "ulan ben bunu reddettim hala neyin kafasını yaşıyor bu" falan diye düşünürse? veya kendisi bana bir şans vermek istese bile arkadaşları "sen onu reddettin bir şansı daha haketmiyor" gibisinden düşünceler sokarlarsa sevdiğimin aklına?

kız çok nazlı değil. öyle aman olmaz asla olmaz ayaklarına yatacak gibi biri değil. kezban da değil.

bana özel mesajla ulaşabilecek yazarlar bekleniyor. yardımcı olun şu kardeşiniz sevdiğine kavuşsun ve yazarlar... hiç olmadı dertleşelim anasını satayım.
ÖLÜYE KALK DEMEKTEN BiR FARKI OLMAYAN iŞTiR.

BAK ÇOK CiDDiYiM.

YAŞANMIŞLIK VAR..
ölüyü diriltmeyi bilmem de. anamın elini öptürdüm beni reddetmiş yarime.
Ezikliktir yazar arkadaşlar.
ilk redte:

-çok iyi bir insansın çok güzel bir insansın ama dünyalarımız farklı derken,
ikinci redte:
-ya sen anlamıyormusun yüzsüzmüsün çek git başımdan sözleri duyulur.

Denemeyin.
O şans istemek değil küfür istemektir. Kızlar beğendikleri erkeği reddetmezler beğeniyorsa hoşlanıyorsa zaten kabul eder, reddettiğine göre kız istemiyor demek ısrara gerek yok.
kimseden bir şey isteme, herhangi bir beklenti içinde olmadan sadece sus.tabii söylemek kolay bunları, o psikolojiyle yaşamak, sevilmediğini,istenmediğini bilmek de zaten seni suskunluğa gömüyor. bunu kabul etmek kolay değil. yalın ayak soğuk fayansların üzerinde, pencereye kolunu yaslayıp dirseğin ve karnın ağrıyana kadar bunları düşünmek felan gibi yan etkileri var. hayat bu kadar kısayken ikinci bir şans olayı felan ne biliyim abi garip geliyor insana. bazıları böyledir. senin onu sevmen onun sana isyanı olur. bu çağın insanı malesef hiçbir konuda kanaatkar değil. sevmeyebilir, ilişki düşünmeyebilir. sevdiysen için rahat olsun, o bunu zaten bilir. hayırlısı olsun.
reddediş şekline göre alınması gereken stratejik ve taktiksel davranıştır.

kikirdek ve cilveli edalı şekilde kırıtarak olmaz dediyse. peşini bırakmayın.
herkesin bir gurura kapıldığı, saçma sapan konuştuğu durumdur. bu kadar gururlanmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum.
Umutsuzluğun dibine vurmaktır. Hayır abi olmuyor işte zorlamayın abi. Onunla onursuz olacağına yalnızlığınla onurlu ol daha iyi.
yapma sayın yazar. gözünü seveyim yapma.
kızın egosunu tavan yaptıran eylem.
yapmayın.
babası , namusu adı altında sizi vurabilir ayık olun.
Aslında bir çok erkek bu durumu yaşamıştır. Bazıları akıllanmış bazıları durumdan ders çıkaramamıştır.
Modern zaman yüzsüzlüğü ve ahmaklığı işte böyle başladı. Çeşit çeşit çiçek var...