bugün

entry'ler (363)

iran ın başkenti

tahran'dır.

italya nın başkenti

roma'dır.

ırak ın başkenti

bağdat'tır.

avusturya nın başkenti

viyana'dır.

macaristan ın başkenti

budapeşte'dir.

suriye nin başkenti

şam'dır.

yunanistan ın başkenti

atina'dır.

sırbistan başkenti

belgrad'dır.

nijerya nın başkenti

abuja'dır.

fransa nın başkenti

paris'tir.

oyun bilgisayarı

bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum fakat yardıma ihtiyacım var... bu işten anlayan yazarlar bana mesaj atabilirlerse hakikaten memnun olacağım. teşekkürler.

tanım: yeni nesil oyunları en yüksek ayarlarda 60fps ve üstü çalıştırabilen bilgisayardır.

kuran da göğün 7 kat olması

“Sonra bir duman (ya da buhar ya da süptil, seyyal maddeler) halindeki göğe döndü, Göğe ve Yer’e ‘isteyerek, istemeyerek hükmüme gelin!’ dedi. Gök ve Yer ‘itaatle geliyoruz’ dediler. Göğü iki günde yedi (kat) kıldı. Her bir Göğe kendi işini (gerekli hususları) vahiy etti. ‘En yakın göğü’ korumalı halde, kandillerle (yıldızlarla) donattık.” (41/11,12)

atmosfer vb. katmanlarda yıldızlar olamayacağına göre zaten kuran dünyanın etrafındaki katmanlardan bahsetmemiştir. sadece uzay 1. kattır kuran'a göre. çünkü yıldızlar uzayda bulunur atmosferde değil. azıcık araştırmış olsanız keşke...

yapmanız gereken ama yapmadığınız eylemler

sevdiğin kızın peşinden koşmak..

taekwondo vs muay thai

bu sporlarla uğraşmamış, maçlarını izlememiş cahillerin yorum yapmaya çalıştığı versustur. muay thai sert spordur her yiğidin harcı değildir. taekwando genelde tekme ve hız üzerinedir fakat muay thai'de kullanılan dirsek, diz ve sert tekme vuruşlarına taekwando yapan 50 kilo herifler dayanamaz. kemikleriniz kırılır allah muhafaza. muay thai yapan birine omuz bile atmamanız önerilmektedir. çünkü günümüzde muay thai bir spor dalı olarak kullanılıyor olsa da, barut bulunamadan önceleri bir savaş sanatıydı ve askerlere savaşta kullanmaları için öğretilirdi.

not: muay thai yapıyorum da konuşuyorum...

türkçülerin şehit askere sarfettiği iğrenç sözler

Burada sacma olan bu provakasyoncularin yaptiklari degil, kurt halkini savundugunu iddia eden pkk denilen serefsizlerin bir kurtu oldurmesi, sehit etmesi durumudur. Bu olayin uzerine bazi kurt'ler bu olusumu desteklemeye devam edeceklerse soylenecek soz yoktur.

anıtkabir e her nefis ölümü tadacaktır yazmak

o değilde bak 1938'den 2016'ya 77 yıl oldu bu adam hayata gözlerini yumalı. hala hakkında başlıklar açılıyor, hala insanlar onu eleştiriyor, hala onu çekemeyen bir kitle mevcut. birde demezler mi her tarafta resimleri var, her tarafta heykelleri var gözümüze sokuyorlar diye. e bak benim hiç aklımda değildi bu adam güzel kardeşim. sen soktun yine aklıma. sen soktun gözüme yine. yapmayın Allah'ınızı severseniz. bırakın adam rahat yatsın yattığı yerde. bizim inancımıza göre de öbür tarafta ödüllendirilir mi cezalandırılır mı bırakın ona da Allah karar versin fazla dindar islamcı kardeşlerim.

allah neden sadece kuran ı korumuştur

bak bir tanesi donuz falan sıçmık bir entry girmiş. ulan ne dedik sanki? alt tarafı bir soru bu... geçen gün "kahvehane" de dayımın yanına gittim, orada bir tartışma vardı. yemeği sol elle yersek ne olur falan diye tartışıyordu adamlar. bir tanesi dedi ki neyse konuşmayalım günaha gireriz... daha neye inandığını sorgulayamayan insanlar diğer dinleri dışlayarak müslüman olduklarını iddia ediyorlar ve benim gibi neye inandığını bilmek isteyen insanları da "kafir" yakıştırması yaparak dışlıyorlar. yazık bu ülkenin, bu halkın haline.

allah neden sadece kuran ı korumuştur

allah kuran'ı korurken neden incil, tevrat ve zebur'u korumamıştır bunu tartışmak için açılmış başlıktır.

bunu bir müslüman olarak soruyorum öncelikle bunu belirteyim. kuran'ı değiştiremeyiz çünkü allah koruyor değil mi? zaten kuran'ı indirdiğimiz gibi koruyacağız da gibi ayetler bulunuyordu sanırım. fakat tevrat, incil ve zebur'da allah'ın kitabıdır fakat onların değiştirilmesi nasıl mümkün olmuştur? yani allah o kitaplarını neden korumamıştır? yeşillendirirseniz sevinirim.

iki sevgilinin hikayesi

aralarına giren engellere birlikte göğüs geren, bu engeller karşısında dik durarak hepimizin gönlünde yer edinmiş aşıklardır....

bir gün kız, erkeğin evine gider. birlikte film izlerler. fakat, kız filmin ortasında ağlamaya başlar. çocuğa yalan söylediğini, aslında bakire olmadığını söyler. biraz tartışırlar. çocuk, kıza evden gitmesini söyler.

akşam mesajlaşırken, çocuk kıza ayrılmak istediğini söyler. kız problem olmadığını, çocuğa kendisininde yapmasını ve ödeşmelerini söyler. kızdan aldığı cevabı seven çocuk, ertesi gün kendisini iki tane zenciye s*ktirir.

şuanda, mutlu bir ilişkileri var.

dünya varken yarınya neden yok sorunsalı

ilginç bir sorunsaldır ve kimse cevabını bilmemektedir.