bugün

eski usül romantik dizi/filmlerden nedense bu saçma replik aklımda kalmış.

olayı kısaca açıklayayım; resmi bir parti vardır. kahkahalı, takım elbiseli, şık kıyafetli, accaip nezih bir parti mekanı ve ortamdan baymış bir kadın vardır. kadın balkonda bıkkın bıkkın takılırken, niyetinin ne olduğu belli olmayan adamın biri elinde iki kadeh içkiye duhül eder. o anda sarfedilen bu replikten sonra olaylar gelişir.
(#1478821)
mizah dergilerinde çok alay edilen bir replik.hatta bir karikatürde 4 tane kara çarşaflı balkondayken çember sakallı biri gelip sizde mi mevlütten sıkıldınızdiye soruyordu.
(bkz: siz daha fazla sikilmis gözüküyosunuz)
bir umut sarıkaya karikatürünü hatırlatan cümle.
bir adam vardır. partiden biraz uzaklaşır, sakin bir yere gider. bir kadın da bunu fark eder ve:
- siz de mi partiden sı...
+ * * gelme osurdum, gelme osurdum gelme!
-siz de mi partiden sıkıldınız?
+evet, bunların iktidar olacağı yok.
-di mi, muhalefetle nereye kadar?
+yaani.
(bkz: hadi anarşist olalım)
-siz de mi partiden sıkıldınız?
+ne partisi lan ne işiniz var balkonda. neriman kim bu adamlar?
-şey hayatım sen bu akşam geç gelmicek miydin?
+vay orospu. evde yokum diye hemen grup seks partisi mi verdin.
- siz de mi partiden sıkıldınız?
+ evet, siz?
- ben sizi gördüm de gidip bi sarkıyım dedim
- hatip güzel lakin, okuyacak hutbe yok!
feridun düzağaç partide bu etkiyi yaratmaz diye umduğum söz.
(bkz: gece daha yeni başlıyor)
http://www3.bobiler.org/u...den_sikil_25954888769.jpg
genelde herkesin çılgın attığı partiden sıkılan kadın ile erkek arasında terasta vuku olan diyaloğun başlangıç cümlesi. gecenin ileriki saatlerinde sevişeceklerine adım gibi eminim.
Hiç denk gelmesem de gelseydim şu pozisyonda denk geleceğim bir durumdur. bende şans olsa... http://doganozcan.blogspo.../2012/07/parti-ortam.html
şu an herkese atmak istediğim mesaj.
potansiyel yürüme cümlesi. avını eve atılacak vajina gözüyle bakan avcı, cümlesine böyle başlar, bize gidek mi diye bitirir. genelde işe yaramaz. * * *
valla ben 13 küsür yıldır sıkılıyorum.
Aslında
görsel
(bkz: muhalif chpliler)
görsel
sıkılmayan, utanmayan mı kaldı ?

tanıdığım bütün eski koyu akepelilerin hepsinin kafası yerde, koyu koyu düşüne düşüne yürüyorlar..

utançlarından bakamıyorlar eskiden, güle oynaya, dalga geçe geçe takıldıkları esnafların dükkanlarından..

amma savunurlardı eskiden akepeyi yaa..

bazen ağızlarını açtıklarında..

biz diktatör istememiştik deyiveriyorlar sadece..
Güzel aşklara yelken açtıran girişgah cümlesi.

Denendi çalışıyor.
sırf de bağlacının ayrı söylenmesinden bile en azından bir şansı hak eden cümle.

denendi çalışmıyor. :(
+yok tuvaletler dolu da balkondan aşağıya işemek için geldim.