bugün

anadan babadan gelen tamamen genetikle alakalı olan partizanlık hastalıgıyla karşı karşıya olan yurdum gencine açıktan açıga okunsun diye mektuptur. bu mektup özellikle uludag sözlükte siyasi konularda entry giren yazarlara karşı yazılmıştır.

sevgili olmayan yazarlar;

olum önceleri ekşide yazardım, fazla uzun degil bir kaç senelik, tabi çaylak oldum bir zaman halada öyleyim. uludag sözlükte yazar alımı başlamıştır gelin falan diye bir entry gördüm çıktıp solugu burda altım.

ekşide hakkınızda aşırı milliyetçi oldugunuz ve ergen oldugunuz yönünde entryler giriliyordu. evet hepsine sizi görünce katılır oldum.

aranızda bir tane kişi yok ki dogru düzgün siyasetten anlasın. anlarım dediginiz şey " hacı bizim takım daha iyi sizinkinden " geyiginden öteye geçmiyor. üstüne ideolojinizi aileniz belirlemiş kısacası mal gelmiş mal gidiyorsunuz.

ailenizden genetik olarak geçmiş olan siyasi partizanlık bir hastalıga dönüşmüş kendi partiniz en üstün en iyi yapar düşüncesi hakim olmuş. nitekim bunu saçma salak entrylerinizde görmek mümkün. * olum komple malsınız siyasetten anlamıyorsunuz.
--spoiler--
aranızda bir tane kişi yok ki dogru düzgün siyasetten anlasın.
--spoiler--
sözlükte olan 21.355 yazarı tanıyan yazar tespiti.
kendisini kutluyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

not: şaşırmamak gerekiyor efenim sekizinci nesil yazarmış.
(bkz: yazar burada siyaset yapmış)

genelleme yapmış ancak mal olarak kendini örnek vermiş.

ya da biz uludağ sözlük olarak yazarı mal ilan ediyoruz.

ekşiden kovulup uludağa gelip burada tavır almak ne haddine ey dünkü sümük böceği..

peşinen not: ekşisözlük yönetimini bu davranışı için tebrik ediyoruz.
Siyasetten son derece anladığı için hatta çok doğru tespitler!!! yaptığı için kendini 9. köyden kovdurup 10. köye geldiğini zanneden uludağ sözlükte de çaylak olmasına belki saatler belkide dakikalar kalan yazarımsı saçması.

Not : (#10567976)
her türkün her şeyden çok, * siyasetten anladığı bilinen bir gerçek olduğundan herkese yazılmış açık mektuptur.

böbürlenmek için ekşi yi işin içene katmayı bir kenara koyalım. olumsuz diye bahsedilen özellikler, bu sözlüğün sokağı yansıtma gücününün bir göstergesidir. beğensek de beğenmesek de tıpkı sokaktaki gibi daha çok ağızdan, daha çok iktidar borazanı olanların sesi ortaya dökülür.

beğenmeyen için, ekşi'nin izole dünyasına tekrar dönmekte fayda vardır.
bir ideolojiye sahip olmak, katılmak-katılmamak ile bir futbol takımı tutmak ya da o takımın tam karşısında olmak arasındaki farkı ayırt edememiş yurdum insanını anlatan güzel bir tespit. "nasıl aldık referandum?, patlattık kıçınızda ampulü!, laikçi! (ne demek ben çözemedim henüz)" falan filan benim de bazen kendimi içinde bulduğum sığ muhabbetler. doğru tespit.
mektubun var dediler geldik . zarf varda mektubu bulamadım .
hiçbir şey bilmiyor ve her şeyi bildiğini düşünüyor. demek ki, bir siyasî kariyer edinecek.

- bernard shaw
(bkz: öğret bize reis)
mektup mektup içinde mektup zarfın içinde dur oynaşma fenerbahçe azcık kalsın içinde *
"üstüne ideolojinizi aileniz belirlemiş kısacası mal gelmiş mal gidiyorsunuz."
yazar burada yanlış bir tespitte bulunmuştur.

garip.böyle bir genellemeyi yapacak kadar beyinsiz olmak kötü.önerim : (bkz: beyin bedava)