bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bazı annelerin hasta çocuklarının ateşini düşürmek için sirke dolu bir kapta ıslattıkları ve çocuklarının alınlarına koydukları sirke içerikli bez.
    2 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    ateşi düşürmek için kullanılan bez. bu bezler genellikle amacına ulaşır.
    1 ... gonulcelen
  3. 3.
    hasta çocuğunun kabusu ,ekşi kokulu bezdir, hasta kişiyi kokusuyla bezdiren bezdir, aynı zamanda hasta çocuğun ertesi gün okula gitmeme sebebi bezdir. geçmiyor bunun kokusu anne gidemiyeceğim okula hayır olmaz dedirten bezdir.*
    ... joker da
  4. 4.
    çok önemli bir anne ritüeli. anne olmadan yapan çok nadir görülür bunu. ayrıca eski zamanlardan vicdan yaptıracak şekilde bahsetme metotlarının önde gelenlerindendir. "sirkeli bezlerle az mı sabahladım başında" denir evlada ki değeri bilinsin falan. her neyse etkisinden bahsedecektim ben. şudur ki; 39.5 ateşle hastaneye giden bendeniz kıçına iğneyi yemesine rağmen ateş bir derece bile düşmemişken, sirkeli bezlerle ateş normale indi. insanın tıpa olan güvenin kırıyorlar şerefsizim.
    1 ... bana bebegim de
  5. 5.
    bu aralar artan grip vakalrı sebebiyle kullanımı artmış bir kocakarı tedavi yöntemi. işe yaradığı tecrübeyle sabittir.
    1 ... alphaomega
  6. 6.
    bir çok kişinin ateşi düşürmek için başvurduğu yöntemdir. lakin geçenlerde bir doktor tanıdığımızdan bunun sakıncalı bir yöntem olduğunu ateşi içe bastırdığı için vücuda zararı olduğunu duydum.
    benim annem de limonu, kolonyayı ve iki asprini karıştırarak vücudumuza sürer ateşimizi öyle düşürürdü. zararlı mıydı bilmiyorum ama ateş anında düşerdi. e ölmediğime ve domuz gibi sağlıklı olduğuma göre güzel bir tedavi yöntemiymiş. sağolasın anacım.
    2 ... notre dame
kapat