1. 1.
    öncelikle;
    (bkz: iki ucu boklu değnek)
    sonra;
    karşı tarafın derhal yavşamasına ve sanki siz onu affettiniz yada durumu ciddiye almıyorsunuz şeklinde düşünmesine sebep olan kötü alışkanlıktır.
    siz ne kadar
    - ya bak sinirimden gülüyorum deseniz de nafiledir....
    eğer karşı tarafta sinirli ise bu seferde;
    - sen beni hiç ciddiye almıyorsun diye size çemkirir.
    tekrar tekrar ve ısrarla;
    (bkz: iki ucu boklu değnek)
    5 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    (bkz: sinirim bozuldu)
    1 ... cikarinbeniburdan
  3. 3.
    -kişinin gerilen,laçkalaşan,yıpranan,allak bullak olan sinirinin,tepki olarak gülme eylemini seçmesi durumudur.
    -bozulan sinirlerin mutlaka bir şekilde tepki göstermesi gerekmektedir,sinir tepkileri eğer bastırılırsa kişi ileride bilinaltı sorunları yaşayabilir.
    -sinirden gülen bir kişi bu gülme olayını,normal gülme durumundan daha yoğun yaşar.gözlerinden yaşlar gelir,gülmekten karnına ağrılar girer ve kişi durmadan "ayyy bakma güldüğüme,çok fena sinirlerim bozuldu" der.
    1 ... asiti kaçmış kola
  4. 4.
    sinirlenen kişi kafayı yerken, dışardan zekten dört köşe olduğu hissini vermek
    2 ... kahireden ibrahim paşa
  5. 5.
    sözlükteki bazı entryleri okurken yaptığım eylem.
    ... amadeus
  6. 6.
    diplomatların duruma göre uyguladıkları davranış biçimidir. aynı zamanda davranış bilimine önem veren ve karşısındaki insanı manipüle etmek isteyenlerde başvurur. dalkavukta olabilir.
    1 ... roy mustang
  7. 7.
    (bkz: asabın bozulması)
    ... balbassar
  8. 8.
    bir olay karşısında yumuşama durumunda yalan söylemek için de kullanılır.
    ... mirza
  9. 9.
    (bkz: sinirden geğirmek)
    1 -1 ... deli bozgun dolu dizgin
  10. 10.
    insanı sinirlendiren bir durum karşısında şaşırmış, şok olmuş bünyenin verdiği ilginç bir tepkidir.sinir kesmişsinizdir ama gülmektesinizdir. metabolizmamızın anlayamadığım tepkilerinden biridir.
    1 ... leblebi tozunun hastasiydim