öğrenci1 : yerde para buldum!
öğrenci2 : aaa benim param!
öğrenci1 : söyle o zaman kaç para ?
öğrenci2 : 5 ytl.
öğrenci1 : yırtık mı gıcır mı ?
öğrenci2 : +^^%^ !
cep telefonunu yeni almış okula getirmek gibi bir adeti olan bir arkadaşımın başından geçmiş olaydır.

bu kızın numarası birilerinin eline geçmiş, ve onlar tarafından her gün düzenli olarak sabah 9 çeyrekde aranıyordur. * artık dayanamayan kız telefonunu bir gün bir arkadaşına verir olaylarda şöyle gelişir.

x can: alo biraz bekler misin? duştan çıktığım ıslağımda.
telefondaki ses: kız :::!??!^+%+^%/& nerde? kızım nerde? senin ne işin var lan duşta?
x can: sevgilimizin telefonunu açamayacaksak ölelim biz o zaman, bekleeee tamam mıaa kurulansın gelio.
ses: akşama eve gelmesin reddediyorum onu yok öyle bir evladıamm benim.
sınıf: mavi ekran. *
1)her ders iki hamburgeri mideye indiren arka sıra insanı.
2)ders anlatan sayın ruh hastası öğretmen kişisinin ders boyunca 15 dakikada bir yaz kış demeden sınıftaki camları açıp kapatması.
3)liselerdeki sınıfın en arkasındaki palto askılıgının arka sıradaki öğrencilerin kafasına düşmesi.
bir gün sınıftayız. herkes klasik bir şekilde tatilde neler yaptığını anlatmakta. sıra önümüzde oturan ve ömer adı verilen çocuğa geldi. çocuğun verdiği cevap " hocam ben selena da oynadım."
sınıf: ..................................(tepki vermedi. daha sonra bir gülme bulutu tüm sınıfı sardı)
bir sonraki ders ömer sandalyeden durduk yere düşünce "aa hades düşürdü" tarzında geyikler dönmeye başladı. gerçekten geyik malzemesi açısından süper ötesi bir gündü.
sınıfın iki numaralı piçi*, tuvalete gitmek için izin ister. daha sonra tuvallette üstüne sigara kokusu sinmesin diye kazağını çıkarmıştır bu eleman. okulun müdürü ise kılık kıyafet konusunda çok ısrarcıdır. koridorda kışlık kıyafet zamanında kazaksız olursan, fırçayı yersin. eleman tuvaletten döndüğünde rakip bir nolu piçle, sınıfta geçen diyalog çok ilginç olur;

öğretmen - oğlum neden çıkardığın kazağını ?
1 nolu piç - neye silcekti ki hocam?

sınıf yarılmıştır.
Ders: Milli Güvenlik
Konu: Teknolojiler
hoca:+
öğrenciler:-

- Hocam bizim ülkemiz robot üretmeye başladı haberlerde görüyoruz. Futbol bile oynuyor. Yani teknolojimiz gelişmiş. biz niye gelişemiyoruz.
+ Bir japon robotuyla türk robotunu karşılaştırırsak, japon robotları insan gibi hareket ediyor dişlerine dahi var birde türk robotlarına bak apaçi gibi hareketleri var.
- Sınıf yarılıyor.
+: annee? ay pardon, hocaam?
-: zuhaha.. nihaha.. fihaha..
- hoca oturduğunuz yerden konuşmayın.
-sınıf bir anda ayağa kalkıp konuşmaya başlar.
yanında oturan arkadasının sümüğünün deftere pıt diye düşmesi.
erkek öğrenci: hocam saçlarınız ne kadar kıvır kıvır bob marley gibi.
bayan öğretmen: g*tüne mi battı evladım?
haftanın ilk günü, sabahın ilk ışıklaıyla zaten kazımışınızdır kendinizi yataktan zoraki servisi yakalamış onca yol gitmiş her zamanki gibi okula ilk gidenlerdensinizdir ki okula yaklaştıkça bir ses, inananamazsınız hatta merdivenleri çıkar sesi takip eder kapıyı açarsınız;
bangır bangır "canınnnnnnn çıksıııınnnnnnn innsafsıııızzzzzzzz beniii yaktıııınnnnnn amaaansıızzzzzzzzzz...."
bir grup öğrenci-liseli- yayılmışlar masalara bir dert bir tasa yüzlerde sanki akşamdan kalmışlar bir büyük rakının dibinden bakıyorlar dünyaya...
(sabahın 7 buçuğu bu arada!)

sizdeki ruh haleti; pes!