bugün

linkteki haberdir:

http://haber.mynet.com/de...046&date=05Aralik2008

Edirne bir ilköğretim Okulu'nda sınıftaki öğrencisini dövdüğü iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan soruşturmanın ardından öğretmen hakkında 11 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

tam bir "öğretmenin vurduğu yerde gül biter" anlayışının son örneği. eğitimi dayaktan ibaret zanneden, disiplinin sadece dayak yolu ile sağlanabileceğini düşünen zihniyetteki kişilerden birisi.

o atılan dayakta, o küçücük çocuğun yaşayacağı küçük ama büyük travma, o olayı yıllarca unutamayacağı, dayakla ilgili birşey duyduğunda bu olay aklına geleceği, gelecekteki davranışlarını olumsuz yönde etkileyebileceği hiç göz önünde tutulmaz. hoca haklıdır, gerekirse sever gerekirse döver, gerektiğinde dayak ta atar ki çocuğun aklı başına gelsin mantığı ve anlayışı eğitim sistemimizin neden aksaklıklar içinde olduğunu kanıtlıyor.

bence doğru olan yapılmıştır. dayakçı hocaya kim dava açtıysa kutluyorum. 4 yıl az bile, bu tür kişilerin meslekten uzaklaştırılması lazım, en ufak şeyde sinirlenen, hıncını öğrenciden alan öğretmenlere ihtiyacı yok bu ülkenin.
haberde o öğretmenin adı da verilmiş, buraya da yazmaktan sakınca görmüyorum, dayakçı, anlayışsız, kodaman öğretmenin adı selda kahraman'dır.

soyismi gibi kahraman olmuştur, dayak konusunda. o hakaret edilen, dayak yiyen çocuk n.s.ö selda kahraman ismini unutmayacaktır ömrü boyunca, aklına geldikçe bu ismi nefret ve kin ile anacaktır.

aynen benim b.a., n.d., n.a., r.y. yi hatırladığım gibi... ah o yıllarda cep telefonu olsaydı keşke, bende bu kişilere dava açabilseydim ya neyse...
çocuklarına, "o senin öğretmenin. tokat da atsa bir şey olmaz" diyen anne ve babalara örnek olacak gelişme. çocuklarının, öğretmen tarafından saçlarının çekilmesine, kopan birkaç tel saçın kitap arasında bulunmasına, 500 sayfalık kitapla kafalarına vurulmasına rağmen öğretmen yalakası olanlara, inşallah faydası olur. acımasız öğretmenlerin kulağına da küpe olsun.
sakin olmak lazım. 4 yıl hapis istemiyle dava açılmış, daha sonuç yok ortada. ve tabi ki 4 yıl hapis cezası almayacak.