Avustralya'nın bağrından kopup gelmiş 49 yaşındaki aktör/yönetmen/yapımcı/senarist. 3 çocuk babasıdır, en büyük çocuğu 24 yaşında(diğerleri 19 ve 16 yaşında). Naomi watts/nicole kidman çocuklarının vaftiz annesidir,
Kendisi gibi oyuncu ve avusturalyalı olan rebecca rigg'le evlidir. Sörf ve su topu alanında şampiyonluğu vardır, hemşirelik okumuştur.
şimdiye kadar 41 yapımda yer almıştır.

dünyanın en güzel gülen erkeklerinden biri,
Saç rengi ve dalgalı stili muhteşem görsel
görsel
görsel
her şeyiyle "praskovya bir diziden ne ister?" sorusunun cevabı olan the mentalist'in başrol oyuncusu. patrick jane karakterinde gösterdiği müthiş oyunculuktan sonra onu niye bir yerlerde görmedim diye hayıflanırken daha sonra rol aldığı oğu filmin romantik komedi olduğunu görmemle anladım.
iç gıcıklatan o kendine has gülüşü, zekası -bundan ötürü haklı ukalılığı- ile büyüleyen patrick jane karakteriyle gönlüme taht kurmuş olmasıyla bana bile romantik komedi izlettirebilir.
(bkz: 1969) doğumludur.
sessiz sakin , ağırbaşlı haliyle , hislerini içine gömmesiyle , kimseye belli etmeden iyilik yapmasıyla kalplerde taht kurmuş oyuncu.
bu yavşak öyle bir yavşak ki yakışıklılık, çekicilik, sempatiklik, karizmatiklik aklına ne geliyorsa hepsini bünyesinde toplamış.

peki neden bilhassa yavşak gibi ağır bir ifadeyi kullanıyorum?

1) kıskanıyorum amına koyim!

2) zall hakaretten kuzey california savcılığına çağrılsın da kan alsınlar. sevmiyorum lan zorla mı? 3 aylık maaşım var içerde hala bugün yarın çekiyor bana.
eski roma isimli kitabın yazarı. kitabı aldım hoş güzel de baktım ekşiye uluya hatunları sulandıran bir aktör çıktı sadece amk. isim benzerliği de olabilir.
Nasıl da güzel gülüyor canım benim.
Çekiciliğin canlı örneği. Benimle evlenebilir mi?
Mentalist'teki rolüyle sevimliliğin sınırlarını zorlayan insan.

diğer rollerinin hepsi yalan, tek gerçek çok bilmiş partick jane.
aradığım aşkı uzakta da kavuşamasam da bulduğum adamdır. simon baker seviliyorsun hem de çok.
the mentalist adlı dizinin başrol oyuncusu.
muhteşem oyunculuğu ve muhteşem gülümsemesiyle kalbimi kazanmış olan aktördür.
şimdi link verip milletin aile huzurunu sabote etmek adilik ama gene de vermeden edemeyeceğim. bacılar da şenlensin.

http://cache.boston.com/b...aker__1231424887_2173.gif

http://www.exposay.com/ce...y-35th-peoples-a7B5nk.jpg
the mentalist dizisinde canlandırdığı patrick jane karakteri harikadır, enfestir.
the guardian da harikalar yarattığı teflon adam karakterinin ardından uzun bir süre ortalarda görünmeyen, şimdilerde reyting rekorları kıran the mentalist dizisinde Patrick Jane karakterini canlandıran avusturalyalı aktör.

normal, sıradan karakterleri oynamakta ne kadar başarısız ise, sıradışı, sorunlu karakterleri oynamakta o derece iyidir. the guardian da, annesi o küçükken ölmüş, babası işkolik, sevgi den yoksun bir çocukluk geçirmiş, her daim başını belaya sokabilme potansiyeline sahip, hislerini sadece kendisine saklayan, hırslı, * bir avukat rolünde muhteşemdi.

daha sonra rol aldığı filmlerin alayında, muhtemelen ben bile bu adamdan daha iyi rol keserim, dedirtecek vasatlıktayken, the mentalist'teki, karısı ve çocuğu bir seri katil tarafından öldürülmüş, insanları ve durumları yaptığı gözlemlerle analiz edip doğru sonuçlara ulaşan ve bu özelliklerini bir grup insanla birlikte adaletin sağlanması için kullanan, içine kapanık Patrick Jane rolünde yine birinci sınıf iş çıkarmıştır.
mimiklerini ve özellikle o muhteşem gülümsemesini oyunculuk şemsiyesi altında ustaca kullanan nadir aktörlerden.
the guardian dizisinde nick fallin adlı karaktere hayat vermiş, hollywood'da ortada kalanlar kararındaki, 30 temmuz 1969 avustralya doğumlu, aslan burcu karizmatik aktör.