bugün

silent hill efsanesinin beyazperdedeki 2. filmi olacak. bu kez 3. oyundaki heather ve babası harry mason filmde yer alacak.

sabırsızlıkla bekliyoruz.
kadroda heather olduğuna göre 3. oyunun senaryosu filme yansıtılacak. ayrıca sean bean bu sefer cristopher da silva yerine harry mason olacak. tabi fellik fellik fragman aramaya devam ediyoruz.

http://www.imdb.com/title/tt0938330/
bütün silent hill oyunlarını oynayanlar için ilk film gibi toplama bir konu ile karşı karşıya kalınan film. oyunu oynamayıp sırf korku filmi izlemeye gelenlerin konuyu anlaması için film içinde silent hill tarihi üstün körü üzerinden geçiliyor. film kötü demiyorum fakat; oyunların hepsini oynamış olanları ve silent hill evrenini iyi bilenleri kesinlikle tatmin etmiyor, etmez de.

fakat şuna inanıyorum; bu seri resident evil kadar saçmalayamaz. konuyu oyuna göre biraz karıştırıyorlar ama yinede sorun yok.
son oyunu da mahveden film. la o pyramid head'in korkutucu, karizmatik olması gerekmiyor mu? kızın koruyucusu yapmışlar filmde. senaryo desen yok, orjinallik yok, bundan önceki filmlerdeki gibi korkudan uyuyamadığım da olmadı. serinin şu ana kadarki en kötü filmi.
çok kötü,saçma, sıkıcı bir film. Devam filmi olmasından mütevellit izlemek istedim lakin sonunu getiremedim.
oyunu ilk film kadar yansıtamamış, malesef vasat bir film olmuş.

--spoiler--
film 3. oyunla alakalı olsa da kendi senaryosunu işliyor, yalnız harry'yi tıpkı oyundaki gibi bir odada ölü bulmayı bekliyordum öyle acayip bir şekilde silent hill'de kalmaya karar verip siste kaybolması ilginç oldu. artı son sahnedeki polis konvoyu ve mahkumları taşıyan minibüs gelecek filmin silent hill downpour'u anlatacağına işaret ediyor.
--spoiler--