bugün

huzur, dinginlik, rahatlık getiren tercih.
ricalara, uyarılara rağmen laftan anlamayanın, saygı göstermeyenin, söz kesip konuşmayı, kaba kuvvetle tehdit etmeyi marifet bilenin hak ettiği tavır biçimi. herkes ne veriyorsa aynısını alır. kim olduğu da önemli değildir.
bu hayatta mümkün oldukça az yara almak için yapılması şart olandır. aksi takdirde bir sürü yorucu ve anlamsız cümle kafanızın içine yığılır. ne kadar az insan o kadar iyi...
Olum en son çatlayıp gidecen ha, biraz koyver bu sözlük işini.
tahriklere ve kızdırma çabalarına yanıt vermeyip ısrarla sakin kalıp sabrı korumak, rahat davranmak.
herhangi bir şekilde önem vermemektir, çıldırtan bir durumdur.
Umursamamak ile aynı anlam ama s* ile birleşmiş.
muhatap olarak görmemek, ciddiye almamak, kendi haline bırakmak.
(bkz: yokmuş gibi davranmak)
dikkate almamak, yokmuş gibi davranmak, görmezden gelip boşvermek.
bundan kasıt canını sıkan kişiyi umursamayıp onun arkasından iş çevirmek oluyor sanırım.
Yokmuş gibi davranmak, görmezden gelmek.
(bkz: Önemsememek)
Temmuz ayı!
zerre önem vermemek, asla kaale almamak, yokmuş gibi davranmak.
iplememenin kabacası.
Yokmuş gibi davranmak, görmezden gelmek, ciddiye almamak.
ciddiye almamak, ayarı verip yola devam etmek.
huzurlu yaşamanın bir yöntemi.
(bkz: boşvermek)
Umursamamak.
Bana doğuştan gelmiş bir özellik olduğunu düşünüyorum. Bence insanlar genelde çok saçma şeyleri umursuyorlar. Misal bir proje ödevimiz vardı. Grupça yaptığımız bir ödevdi. Bir tane kız bizi son güne kadar oyalayıp tabiri caizse mal gibi ortada bıraktı. Gerçi ben tahmin ediyordum. Neyse, özellikle bir kız arkadaşımız baya baya ağladı. Sinirleri bozuldu. Günlük planlarını falan aksatmış. Hayır yani ne gerek var? Kendini niye bu kadar yıpratıyorsun? Yemin ediyorum değil biri, hepsi beni son gün yarı yolda bıraksa zerre umursamam. Gece boyu oturup 20-30 sayfalık ödev hazırlarım yani. Bir daha da o insanlarla muhatap olmam. Bu kadar basit. Gereksiz duygusallıklara gerek yok bence.
Sikimden aşağı kasımpaşa demenin az daha medeni versiyonudur.
son iki yıldır sıkça yaptığım eylemdir. hiç kimseyi hiç bir şeyi takmıyorum. müdürü başhekimi şefi kimseyi takmıyorum. odasına çağıran başhekimi sinirden delirttim adam masaya yumruk attı en son. sonra benim amacımın ne olduğunu sordu. hiç bir amacım yok. siz neden gerildiniz böyle diye sordum adam yine masaya yumruk attı. ulan bir sakin kalın be sakin.
umursamamak.
verdiği huzuru, bünyeye kazandırdığı rahatlığı son zamanlarda keşfedip bağımlısı olduğum eylem.

neredeydin bu güne kadar sen.