bugün

(bkz: tembellik)
anadolu'da sorumsuz insanlar için kullanılan bir deyim.
+loowww. neydiyn la ibraham?
-neydek be memmed dayı geziyrim ahabeyle.
+gezersin tabi anasını satayım. nasılsa ipin kuşağına s.kin d.şşağına denk.
gibi...
sik * esneme katsayısı = taşşak * esneme katsayısı / 2 dir. taşakları 2 alıyoruz. işte denklem böyle oluşur.

not: sağlamasını yapmayın!
got trampet calar o denklikte. nasil basarir bilinmez ama anneannem derdi yeminlen.
(bkz: bugün sözlükten öğrendiklerimiz)
turkiye standartlarinda gecerli olmayan durum.
(bkz: turklerin pipilerinin 12 inc yani 30 cm olmasi)
rahat, dertsiz tasasız olmak.
bir şeyin kahrını çekmeden, güzel tarafını yaşayanların durumu. sadece parada değil, duygusal ilişkilerde de geçerlidir. kolayını yaşamaktır. biz de yaşasak, melek olurduk, melek. zorunu yaşa da, ne kadar olursun görelim seni.
(bkz: pipidir o pipi)
tuzu kuru olma durumudur.
onun aslı sikin göte denk olmasıdurumudur. meali, "ben kendi kendimi düzerim hacııı kimseye eyvallahım olmaz" gibi bişeydir.
Genel lise mezunu, össyi kazanamayan ve hayata dair bir endişesi olmayıp, internet cafelerde zamanını çürüten gençliğimizin özetleyen bir sözdür. baba parası ile sefa sürerler. ömür boyu kendilerinden bir mok olmaz. Hiçbir meslek sahibi de olmadıklarından bir baltaya da sap olamazlar.
(bkz: siki tasagina denk) *
rahat olma durumu. her manada.
(bkz: dünya sikine minare götüne)
-hacı sen sınava çalışmıyor musun?
+ben çalıştım olum sabahtan beri, korkum yok, sen çalış.
-sikin taşağına bayağı bir denk o zaman.
+bakayım! yok lan sikim uzun taşağım yuvarlak, denk değilmiş.
-hadi lan ordan insan görünümlü hayvan.

(bkz: sikin taşağa denk olmama durumu)
işe gelmemek bütün gün evde tv ve sözlük başında takılmak isterdim sözlük. o zaman başlığın hakkını vermiş olurdum galiba. gece sabaha kadar nba seyredip öğleden sonra 3te 4te kalkmak isterdim. çok özledim öğrencilik yıllarımı sözlük.