bugün

sigarayı bırakan yazarların hayırlı bir işe vesile olabilecekleri tüyolardır.
sigarayı bırakan herkesin farklı söylemleri vardır kimi der bikedere bıraktım kimi azaltarak bıraktım kimi kıçıma soktum kimi için pul biber attım vs vs...

bende bu yolda artık ciddi kararlar vermek isteyen bir insan olarak merak içindeyim a dostlar ben beceremiyorum beceren nasıl beceriyor.
(bkz: sigarayı bırakmanın en iyi yolu hiç başlamamaktır)
(bkz: sigara bırakılmaz sadece ara verilir)
önce kafada bitirilecek, eğer kafada bitmemişse, geriye kalan tüm yöntemler hikayedir.
sigarayı bir türlü bırakamayan yazarların veremeyeceği tüyolardır.

(bkz: kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş)
en fazla 5 gun sonra yeniden yakiliyor meret. *
sigara azaltılarak bırakılmaz.direk kesiceksin ama en önemli olan kafanda bitirmen eğer içinden ya bırakamazsam gibi düşüncelerin geçmemesi lazım.ben bırakmaya karar verdikten sonra 1paket sigara aldım ve son paketimi kısa sürede keyifle içtim.çayla.kahveyle.tuvalette her şekilde içtim.maksat bıraktıktan sonra ulan şöyle sigara içmeyi çok severdim diye.bırakalı 1ay oldu canım istemiyomu tabiki istiyo ama arada.özellikle yemeklerden sonra çok istiyo ama unutuyosun bir süre sonra.insan bıraktıktan sonraki farkı görünce geri başlamak zor zaten.inşallah bırakmak isteyen herkes bırakır.
spor yapmaya başlamakla beraberinde gelir sigarayı bırakmak. bu yüzden daha temiz ciğer ve kafa isteyen (bkz: dumanlı kafa) herkese önce spor başlamak sonra da sigarayı bırakmak önerilebilir.
bıraktıktan birkaç gün sonra içilen ilk sigara müthiş keyif verir..sık sık bırakın, sık sık başlayın.
irade meselesi;güçlü iradeniz yoksa böyle bir düşünceyi aklınızdan bile geçirmeyin.
beyinde bitmedikten sonra işe yaramayacak tüyolardır. *
yaklaşık 5-6 yıl sigara içtikten sonra 14 ay bıraktım. sonra yine başladım. ilk başladığım zamanlar hariç 1 paketin altına düştüğümü pek hatırlamıyorum. bırakmadan önceki dönem günde 2 paket civarı içiyodum. olay gerçekten kafada bitiyo, sigarayı bırakırken sakız, bant vs hiçbir şey kullanmadım.

gerçekten bırakmak istiyorsanız; seminere gitmedim ama kitap, video vs kaynaklardan naçizane tavsiye edebileceğim, (bkz: allen carr)

videosunu izledim, bırakmadım çünkü bırakmak istemiyodum ama kesinlikle başarılı.
sigarayı bırakabilmiş ve hala da içmeyen yazarların vereceği tüyolardır.

sigaraya 10 yılda 257 milyar tl harcadık. türkiyenin10 yılda harcağını para bu.

ağlamayın aç insanlar var vs diye. tabii bu parada sigarayı henüz bırakmamışken benimde payım var.
(bkz: zyban)
Sizi gerçekten motive edecek, çok istekli ve severek devam edeceğiniz, sigara içmenin olumsuz etkileyeceği bir uğraşa yönelin. Şan dersi almak ya da bir sporla uğraşmak gibi. Yoksa beyin bir kere sigarayı tanımış dümdüz bırakınca illa ki dönülüyor. Ama onun kadar zevk verecek bir şeyle yer değiştirince insan normal bırakmaya oranla o kadar çok sigara içmek de istemez.
Öyle her dakka içme yavaş yavaş hayatından çıkar anladın ? Hani sadece böyle bi sex sonrası bi keyif sigarası falan kahveyle falan.
insanlara yardımı olabilecek ve herkesin el atması gereken mevzudur. 7 sene 4 ay oldu bırakalı ve yaptığım en iyi şeylerden birisi olduğunu söylemek istiyorum..

öncelikle kesin kararlı olmanız gerekiyor. ortaya büyük bir irade koymanız gerekiyor. başlamaya kadar verildiği andan itibaren asla "yapamam" dememek gerekiyor. ilk başlarda çok zordur gerçekten eliniz ayağınız titrer ancak bu atakları hiç kimseden yardım almadan kendi başınıza bile atlatabilirsiniz sadece sakin kalarak. içmeyeceğim lafını sık sık kendinizi söyleyin. sadece kendinize değil sürekli görüştüğünüz herkese söyleyin ve sigaranın ne kadar zararlı olduğunu bunca zaman içtiğiniz için kendinizden utandığınızı vs söyleyin. gömün yani onu tüm eş dost akrabalarınıza ki bir daha onların yanında içemeyecek hale getirin kendinizi. onların yanında içmek istediğiniz zaman söyledikleriniz aklınıza gelir gururunuz devreye girer ve dizginlersiniz kendinizi. bundan sonrası da liseliler gibi gizli gizli tuvaletlerde vs içmemenize bağlı kalacak işte..
http://www.hicrandergisi.com/sigara.pdf

ben içiyorum bırakmadım. istemediğimden yalnız. neyse bir arkadaşım attı bana bu linki zamanında. ben okumadım açıkçası. bırakmak istemediğim için. fakat kız arkadaşıma okutmuştum. onun bırakmasına sebep oldu. sonra benden istedi. bir süre sonra ilişkimiz bitti.

sevgilisi olan okumasın abi...