bugün

(bkz: sigaraya yeniden başlamak)
ben arada sırada sırf tekrar başlamak için sigarayı bırakıyorum sanki ilk defa içiyormuşum gibi keyif alıyorum çok iyi oluyor çokda güzel oluyor bence herkes sigaraya başlayıp bırakmalı sonra tekrar başlayıp yine bırakmalı sonra....
(bkz: Yapma kardeş)
isimsizzz adli sözlük yazarının yaptığı durumdur...
zaten genelde sigara içmek bırakılmaz ara verilir.
şu andan itibaren yapacağım eylemdir.

herşey üst üste geliyor.
çok ara vermeden başlanmalı . ayrılık koyuyor sonra. bir hafta oldu ,bir ay oldu , üç beş ay oldu ... derken bir de geçen zamanda kendini kasıyorsun . en iyisi ben gibi uyumadan önce bırakıp uyanır uyanmaz başlamak.
Birakabilirseniz tekrar başlayabilirsiniz.
Bugün yapacaktım çakmak bozuldu. Bir gün daha kazandım.
gereksizdir.Dertleri tasaları duman veya alkol çözmüyor.Denendi ve onaylandı.
hiçbir faydası olmayan eylem.

defalarca denendi, vazgeçildi, taa ki vazgeçilemeyene kadar..
sakın başlama çünkü o da sana başlar .

adamsan bırakırsın .

elimden gelen budur .
Çok tehlikelidir. Sigarayı bırakıp sonra tekrar başlamak ona olan bağımlılığı arttırıyormış.
14 gündür içmezken, içip içmemek konusunda gitgellerimi yaşıyorum. zararın neresinden dönersen kardır mantığıyla 5 yılın acısını hiç içmemek olarak sonuçlandıracağımdan iç me ye ce ğim.
o kadar dirayetsiz değilim
bundan sonra ağzıma sürmem.
Aptal olduğunuzu gösterir.

Yok lan sigaraya yeniden başlamak aptallık değildir.

Asıl o sigarasız ızdırap dolu geçirdiğiniz zaman aptal olduğunuzu gösterir.

Madem tekrar başlayacaktın mal gibi niye kendine eziyet ettin amk.
Maalesef 3 yıldan sonra tekrar yaptığım aktivite ; birakabilen arkadaşların tavsiyesine açığım.
hepbirsonbahar hanım'ın yaptığı üzücü eylem. yazık değil mi gençliğine, güzelliğine? sigarayı bırak ellerimi tut.
(bkz: #41849099)
(bkz: you will never walk alone)

Öhm öhm.
eski sevgili ile yeniden başlamak gibidir. buruktur, sonu bellidir. belki de bile bile ladestir...
Eğer daha önce sigarayı bırakmış olsaydım, yeniden başlayacağım gün tam da bugün olurdu.
yaklaşık 4 aydır kullanmıyorum umarım tekrar başlamam. öyle bi niyetim yok henüz.
Öleceğini bile bile bir yola girmektir.
5 sene falan içmedikten sonra 2 sene önce yeniden başladım...hala içiyorum.
sigara bırakılmaz ara verilir sözünü kanıtlayan bir aktivitedir.

tekrar başlatanlar utansın.