bugün

Böyle şeyler yaşamamak için hiç bırakmayacaksınız.
Şu sıralar aklımı kurcalayan sorun, yapabilirim de yapmayabilirim de, kararsızım. 2 aydan fazla zaman oldu bırakalı, daha önce de bırakıp başladım ama bugünlerde üstümdeki kara bulutlar kadar üstüme gelen olmamıştı.
altı yıl sonra bu Mart'ta yeniden başladım..
2 aydir icmiyordum bugun aptal gibi tekrardan ictim :/
çok zevklidir. 2 seneden sonra tekrar yaktım bir tane kendimi tanrı gibi hissediyorum.
sigara bırakılmaz ara verilir sözünü kanıtlayan bir aktivitedir.

tekrar başlatanlar utansın.
5 sene falan içmedikten sonra 2 sene önce yeniden başladım...hala içiyorum.
Öleceğini bile bile bir yola girmektir.
yaklaşık 4 aydır kullanmıyorum umarım tekrar başlamam. öyle bi niyetim yok henüz.
Eğer daha önce sigarayı bırakmış olsaydım, yeniden başlayacağım gün tam da bugün olurdu.
eski sevgili ile yeniden başlamak gibidir. buruktur, sonu bellidir. belki de bile bile ladestir...
(bkz: you will never walk alone)

Öhm öhm.
hepbirsonbahar hanım'ın yaptığı üzücü eylem. yazık değil mi gençliğine, güzelliğine? sigarayı bırak ellerimi tut.
(bkz: #41849099)
Maalesef 3 yıldan sonra tekrar yaptığım aktivite ; birakabilen arkadaşların tavsiyesine açığım.
Aptal olduğunuzu gösterir.

Yok lan sigaraya yeniden başlamak aptallık değildir.

Asıl o sigarasız ızdırap dolu geçirdiğiniz zaman aptal olduğunuzu gösterir.

Madem tekrar başlayacaktın mal gibi niye kendine eziyet ettin amk.
o kadar dirayetsiz değilim
bundan sonra ağzıma sürmem.
14 gündür içmezken, içip içmemek konusunda gitgellerimi yaşıyorum. zararın neresinden dönersen kardır mantığıyla 5 yılın acısını hiç içmemek olarak sonuçlandıracağımdan iç me ye ce ğim.
Çok tehlikelidir. Sigarayı bırakıp sonra tekrar başlamak ona olan bağımlılığı arttırıyormış.
sakın başlama çünkü o da sana başlar .

adamsan bırakırsın .

elimden gelen budur .
hiçbir faydası olmayan eylem.

defalarca denendi, vazgeçildi, taa ki vazgeçilemeyene kadar..
gereksizdir.Dertleri tasaları duman veya alkol çözmüyor.Denendi ve onaylandı.
Bugün yapacaktım çakmak bozuldu. Bir gün daha kazandım.
Birakabilirseniz tekrar başlayabilirsiniz.
çok ara vermeden başlanmalı . ayrılık koyuyor sonra. bir hafta oldu ,bir ay oldu , üç beş ay oldu ... derken bir de geçen zamanda kendini kasıyorsun . en iyisi ben gibi uyumadan önce bırakıp uyanır uyanmaz başlamak.
şu andan itibaren yapacağım eylemdir.

herşey üst üste geliyor.