bugün

sigara, bagımlılık bakımından artık en çok kullanılan madde haline gelmiştir. dolayısıyla hissettirdikleri hakkında farklı farklı düşünceler ve yazılar görebiliriz. o sigaradır ki yalnızsan bi an hüzünlü dost arkadaş erbap varsa neşe ortamına ortaktır, ömre arkadaşlık eden en uzun dosttur, erbaptır.
merak edilendir.

ona göre ben de başlayacağım sigaraya, yes.
anlatılmaz yaşanır diyecektim ki vazgeçtim ama nasıl anlatılır bilemedim, bir denem yapayım; ağız dolusu dumanı ciğerine çektiğinde özellikle ilk nefes çok önemlidir bu hususta, bazen derin bir iç çekip o uzun nefesle rahatlarız ya işte onun gibi biboklar bilemedim, sıçarım ya başkası anlatsın hem ben bıraktım zaten, buldukça otlanıyorum..
on ay önce bırakmış bi insan olarak düşünüyorum da... hissettirdiği en ufak güzel bi duygu yokmuş aslında. insana hissettirdiği şeyler; yorgunluk ve halsizlikten başka bir şey değil. içerken anlamıyorsunuz bunu ama.

tabii kötü bir cildi, kötü kokan saçları ve eli de unutmamak lazım...
Öksürük ve acı tat.
Bir kere denedim ciğerim çıkacak gibi oldu, ikinciye denedim yine öksürük krizine girdim, birdaha ağzıma sürmem.
Sırf meraktan içtim, başkası içerken bile öksürmeye başlayan benim için büyük cesaret örneğiydi.
Ancak sigaradan nefret ediyorum, sırf zarar ziyan.
canım sıkıldığında düşüncelere boğulmuş halde yakarım sigaramı onuncu nefeste falan artık canımı sıkan neyse sikerim lan derim keyiflenir bitiririm sigaramı. bu yüzden vazgeçilmezim.
bazen elin ayağın boşalmasıdır.*
uyuşukluk hissi. 8 yıllık içiciyim ve bana verdiği en buyuk his uyuşukluk . kafanız bişeye atar sinirlenirsin bi sigara yaktığında yavaş yavaş sakinleşirsin. çok heyecanlısındır bi sigara yakarsın heyecenının geçtiğini farkedersin. tabi bu bilimsel olarak yalanlanıyor ama belki de bunun yerini başka bişey tutmadığı için kabullenemiyoruz hiçbir işe yaramadığını.
bazen cok ayipli, seksli seylerdir.
sigara tamamen bir alışkanlıktır, bağımlılık değildir. Her memlekete gittiğimde aileme saygımdan ötürü sigara içmem hemde bu süre bir ayı falan bulur, ama ne zamanki okula geri döndün ve arkadaşlarla muhabbete başladın o zaman yak bi sigara, alkol alırken yak, hüzünlen yak, sevin yak, maç izle,ders arasında , ders çalışırken yani anlıyacağın yak allah yak. bir aydır sigara içmeyen ben günde bir paket sigara içer hale gelirim.

Sigara tamamen ortamın getirdiği bir alışkanlık, ayrıca ilk başlarken başın falan dönüyo sonra bi bok da olmuyo artık kesmeyince ota falan başlıyon en iyisi hiç bulaşmamak.

ben ne kadar desemde zamanında bende meraktan başladım zaten insan ya meraktan ya da yar.ktan ölür derler.
hiç bir şey.
baş dönmesi, uyuşma hissi.
insanın kendi kendini becermesinden ileri gitmemektedir. hiç insan kendi kendini becerir mi?
huzur verir, rahatlatır.
Başlarda bişey hissettirir sınra da bi B*K hissettirmez. Sadece ilk başlayanlar için kafa bulandırıcı bi etkisi var o kadar.
insanların saçına, üstüne başına sinmiş iğrenç koku.
SiGARA içmediğim için bilemeyeceğimdir.

lakin kafayı uyuşturduğu kesin.
Kötülük,
birkaç gün önce küçük oğlumun eve gelirken farklı bir yol kullandığını gördüm ve nedenini sordum.
normal kullanması gereken yolda kaldırıma oturmuş sigara içen bir adam gördüğünü ve endişe duyduğu için yolunu değiştirdiğini söyledi.
Kimileri (o ben oluyorum) için vicdan azabıdır. Ailemde hiç sigara içen olmadığından böyle takım tutmak gibi bişey artık sigara içmemek benim için. Pasif içinici iken bile bi huzursuz oluyorum. Rüzgara karşı içmeyin pls.