1. .
  27 haziran 2007 çarşamba için, meteoroloji uzmanlarının tavsiyesidir.

  mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle söz konusu fikir gündeme gelmiştir. zira hissedilen sıcaklık 40 lara yaklaşmaktdır.

  (bir de kışın kardan yollar kapanmadı, tatil yapılamadı bir şeyle ikame etmek lazım bunu.ne yapalım ne yapalım, hah sıcak tatili)

  üzerinde tartışmaya değer bir öneridir. madem o gün sıcaktan kavrulacağız, insan sağlığı için olumsuz bir etki doğacak, bir düşünelim.
  1 ... muhabirkedi
 2. .
  bahtsız bedevileri ortaya çıkaracak tatildir. şöyle açıklayayım: bir kişi bahtsız bedeviyse o gün kesinlikle devlet dairelerine 'ölüm kalım meselesi gibi' bir işi düşecek demektir. ve her olağanüstü tatilde olduğu gibi olan bu bahtsız bedevilere olacaktır. evet bu benim.
  2 ... nikim yok benim
 3. .
  kar tatilinden sonra, dilimize yerleşmesi muhtemel yeni bir kavramdır.soğuk tatili, ılık tatili, güz tatili gibi versiyonlarına çanak tutabilecek nitelilere sahip olursa hiç şaşırmam. tam gün tatil yerine çalışma saatlerinde bir farklılık yapılması çok daha yerinde olur. zaten yoğun hatta sinir bozucu trafik yüzünden günün nerdeyse yarısı trafikte geçiyor.
  ... sahibindenilanlar
 4. .
  klimalı ortamda çalışan kişiler, hele ki evinde kliması olmayıpta iş yerinde klimalı ortamda çalışan kişilerin tasvip etmeyeceği bir tatil biçimi.
  ... ankarakarakedisi