1. 1.
  kablo tv den yayın yapan genelde gereksiz şeylerin satıldığı tüketim duygusunun tavan yaptığı kanal.
  2 ... evildeth
 2. 2.
  " 12 tane tavamız var. bakın sapları sayesinde kolaylıkla tutabilirsiniz. * bu tavalarda pilav bile yapabilirsiniz. * üzerine bi kapak örterseniz tencere olur. omlet de yapabilirsiniz. yuvarlak hatları sayesinde kolayca çevirebilirsiniz. * bakın üstüste dizince sapları bi hayvanın sırtına benzedi. * şimdi bunları yanyana dizelim. bunlarda aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz. böyle tezgahta ister yanyana ister üstüste eğer askı varsa asılı olarak bile kullanabilirsiniz. * aklınıza gelen tüm spesyaller için çok uygun bence tavalar. mesela hep omlet yapıyorum, bu defa sebzeli tavuk yapayım ama etleri kuşbaşı doğrayım hem üzerine de krema dökerim diyebilirsiniz. * valla bunda pizza bile pişer. * (bi kaç saniye düşünüp kendi kendine nassı yani dedikten sonra) pizzadan tam emin değilim hiç yapmadım ama gözleme kesin pişer. yapılırken izlemiştim bi kere çok lezzetli oluyo. * ama yanar tavada yapıldığı için çok yağlı oluyo siz bunlarda pişirebilirsiniz. * " gibi bi konuşmayı acaba sonunda bi şey olacak mı diye izleyebileceğiniz kanal. lakin sonunda benzer şekilde anlatılan başka bir konuya geçilecektir..
  (bkz: üzerinde yürünebilen halı)
  9 ... sour cherry
 3. 3.
  satışa çıkarılan ürün gucci rush 2' nin maymuna çevrildiği kanal. . yani ziyan etcek bol bol vakit olsa da hep izleyip gülsek. lakin insan ömrü kısa, bu deli saçması konuşmaları takip etmeye güç yetmiyo.
  . çok şık bir paketi var. şöyle bir koklayayım burda. gerçi ben daha önce koklamıştım ama bir kere de sizin yanınızda koklayayım.*hımm çok güzelmiş. . çiçek kokusu gibi. . losyonu da parfüm gibi tasarlanmış, kesinlikle etkin bir şey bırakmıyor. etkin derken beyazlık, kremsi beyazlık gibi. bir kokuya bağımlı kalmak bence güzel değil, hepsini denemek lazım. bu parfüm kutularını toplayan kadınlar var, bence bu kutu koleksiyonlarını en nadide parçası olacaktır. bu koku hanımefendi kokusu olmasa fırsat bu fırsat der hepsini sıkardım üstüme. siz de güzel kokmak istemez misiniz? . .
  3 ... sour cherry
 4. 4.
  can sıkıntısı halinde izlenebilecek alternatif tv kanalı. kavga gürültü yok, reklam bile yok. *
  2 ... pilotmont
 5. 5.
  izleyiciyi bariz bir şekilde salak yerine koyan (ya da koymaya çalışan) kanal.

  tabi tanımı destekleyecek gerekçeler sunmak gerekiyor bu durumda. şöyle ki: bu kanalda acık eksiltme diye bir kavram mevcuttur. bu yontemin* geçerli oldugu programda çeşitli ürünler satışa çıkartılır. her ürün belirli sayıda satışa sunulur.

  "eveeeeeet... sıradaki ürünümüz x marka cd çalar. elimizde bu üründen sadece 36 adet var. hade bakalım kim kapacak bu güzel ürünü" gibisinden saçmalayan sunucular eşliğinde satış başlar ve eldeki ürünlerin tamamı satılana kadar fiyatta indirime gidilir. farz-ı muhal eldeki 36 adet cd çalardan 5 tanesi satıldıysa, fiyat yeni alıcılar çıkana kadar sürekli düşer. ürünün tamamı satıldığında ise butun alıcılar son fiyattan yani kapanış fiyatından ürüne sahip olurlar. ancak nedense şimdiye kadar hiçbir ürünün elde kaldığı görülmemiştir. her nasılsa, bu herifler "374962 çift corap satıyoruz" dediğinde bile aynı sayıda insan vakit kaybetmeden telefona sarılmayı ve derhal kanalı arayarak ürün talebinde bulunmayi boyunlarının borcu bilmişlerdir (sayıyı tabi ki uydurdum. ama çorap hatta sutyen ve don satıldığına bizzat şahit olmuşluğum vardır). tam da talebin kesildiği ve fiyatın giderek düşmeye başladiği anda sanki görülmeyen bir el olaya müdahale eder ve bir anda elde kalan ürünün tamamı satılır (ya da satılmış gibi gösterilir). hiç bir ürün satıcıyı zarara ugratacak derece indirimli bir fiyattan satılmaz.

  kısacası orada bir şeyler dönüyormuş gibi bir his kaplar insanın içini.

  (bkz: the truth is out there)
  1 ... spoiler
 6. 6.
  an itibariyle kocaman bir saçmalık silsilesi yayınlamış olan tv kanalıdır.
  cemal adında sözde bir müşterinin evinde gidildi ve daha onceden aldığı ürünlere bakıldı, ni tekim sayın müşteri aldığı bütün ürünleri kutusuyla saklamış ve hiç kullanmamış en az 3-4 adet gömlek almış ama daha açıp ütülememiş bile. kısacası baştan aşşağı kolpa olan bir satış kanalı.
  ... keshberfo
 7. 7.
  Seyyarin ekmegiyle oynayan televizyon kanali.
  ... naturalborndreamer
 8. 8.
  (ördek şeklinde dandik bi oyuncak 20 ytl'ye pazarlanmaya çalışılıyor) (anlatılabilecek her şey bittikten sonra)
  sunucu: hmm euu şeyy kem küm.. hem bazen kocaman adamlar da birbirine -naber ördek? iyidir ördek- şeklinde seslenirler ya hani onun için de alıp hediye verebilirsiniz ehehehuhu kem küm vs vs..
  4 ... tombolo
 9. 9.
  en dandirik pazar mallarını fahiş fiyatlara kakalamaya çalışan ve hep başaran alışveriş kanalı.
  2 ... sosyalpenguen
 10. 10.
  kablo tv , digitürk , türksat ve dsmart'ta yayınlanan Türkiye'de ilk olarak sadece alış veriş üzerine kurulu olan asıl amacı izleyene evinden de alış veriş yapmalarını sağlamak tek bir telefon numarası tuşlayarak istedikleri ürünü kapılarına kadar götürmelerini sağlamaktır.
  2 ... birkimse