1. 1.
  armin van buuren'in bence en guzel mixi. tabiri caizse harika otesi. her dinlyesimde bende ilk ucaga atlayip amsterdam'a gitme istegi uyandiriyor. bak yine...gidiyorum bu sefer.
  ... laz pacino
 2. 2.
  armin 'in bir mixe en fazla bu kadar vokal yakisir parcasi.
  ... spiritualized
 3. 3.
  master of the moon albümünden bir dio şarkısıdır aynı zamanda. şukeladır.

  Fingers scratching blackboards
  Make cowards of the brave
  A natural reaction
  From the cradle to the grave

  Rats and bats and spiders
  And little things that crawl
  Never make me tremble
  I'm bothered not at all

  Then I saw you
  Something new inside of me
  What's this shakin'
  You made me shiver

  Cemetery midnights
  Walking on the dead
  Never seemed to matter
  It's all inside your head
  ... stormbringer
 4. 4.
  Cronenberg'in ilk uzun metrajlı filmi.
  "Shivers" Kanadalı yönetmenin sinemasının gelişim çizgisini takip edebilmek adına izlenmesi gereken bir film.
  "Shivers", Starliner Adası'nda yer alan ve sakinlerine mükemmel yaşam alanları sunduğunu iddia eden Starliner Stüdyo Daireleri'nde hızla yayılan bir çeşit parazit nedeniyle cinsel saldırganlık sergileyerek paraziti yayan insanları anlatıyor. Bahsi geçen paraziti Hobbes isminde alanında uzman ,insanların fazla gelişmiş beyinlerinin hayatı çok zorlaştırdığını düşünen pedofili hastası bir profesör gizlice yaratmış. Sonrasında da olayların kontrolden çıktığını görünce kendisini de öldürmek pahasına önlem almaya çalışıyor ama nafile.
  1975 tarihini taşıyan "Shivers", Cronenberg'in sonraki filmlerine damgasını vuracak olan temel unsurların tamamını barındırıyor.Örneğin, Nick karakteri bu filmde kendi bedeninin yok oluş sürecini soğukkanlı bir şekilde izleyen kişi. Yayılan hastalığı taşıyan parazitse insan bedeninin doğal bir parçasıymışçasına hareket eden ve teknoloji sayesinde hayat bulmuş tipik bir oluşturucu öge olarak karşımıza çıkıyor. Bu oluşturucu öğe David Cronenberg'in sonraki filmlerinde karşımıza sürekli çıkacak.
  Filmin, türünün içindeki diğerleriyle temel ayrımını kuşkusuz ki sonu oluşturuyor. Yönetmen, film boyunca bizi hastalıktan iğrendirirken son iki dakikada ezberimizi darmadağın ederek daha ilk filminde farkını ortaya koyuyor.
  ... yage1497
 5. 5.
  sierra tarafindan 1995 yilinda yayinlanan korku-macera-bulmaca içerikli, bir grup gencin hayaletli müzeye arkadaslarini gondermeleri ile baslayan oyun.

  şu an bile oynayabileceğiniz, bir oyunda rastlanabilecek en zor bulmacalara sahiptir. 4-5 kişi beraber oynanması tavsiye olunur. oyunun ikincisi de vardır; Shivers 2: Harvest of Souls .
  http://www.imdb.com/title/tt0192604/
  1 ... burnuna sinek konan kedi
 6. 6.
  bir zamanların , rahatsız edici atmosferine sahip , akıl almaz bulmacalarla dolu, gerilim ve korku temalı oyunu.
  ... nomadsoul