(bkz: History s Strongest Disciple Kenichi)

Tanım: dövüş sanatları ile ilgili bir animedir. 50 bölümdür. bir hayli komik sahnenin bulunduğu güzel animelerdendir. su gibi akar izlerken.
--spoiler--
15 yaşındaki Shirahama Kenichi, averajın da altında, okul hayatı boyunca sürekli tartaklanmış, zayıf ve korkak biridir. Bir gün, okula giderken tanıştığı Furinji Miu, Kenichi'nin hayatını tamamen değiştirir. Miu, güçlü olmak isteyen Kenichi'yi, Ryouzanpaku adlı garip bir dojoya çalışması için yollar. Burada farklı dövüş sanatlarında uzmanlaşmış ustalarla karşılaşan Kenichi, Miu'nun aslında bu dojoda yaşadığını öğrenince kesin olarak katılmaya karar verir.

Zorlu bir eğitime başlayan Kenichi, Miu'dan öğrendiği teknikle okulun karate kulübünün güçlü öğrencilerinden birini yenince başkalarının da dikkatini çeker. Kenichi, istemeden de olsa içinden çıkamayacağı bir yola girmiştir.
--spoiler--
tool yüzünden oluşan yeni hastalığım. sabah saat 6 olmuş, hala indirmeye çalışıyorum, tek parça da bulamadım bok yiyeni uğraşıyorum. en iyisi mi kendisinden bütün bölümleri almak.*
nefis bir kurguya ve karakterlere sahip anime/manga'dır. sanıyorsam animesi bittiği halde mangası uçmuş durumda, ve hala devam ediyor. kenichi'nin tuhaf durumlarda verdiği tepkiler yardırır, izleye izleye bir bakmışsınız bağımlısı olmuşsunuz. animeou fansub grubunun sitesinde çevirilerini bulabilirsiniz.
güzel bir kurguya sahip anime/manga serisi.
yeni başladığım animesi için söyleyebilirim ki olmuş.
hikaye güzel. daha da iyisi fantastik antin kuntin demon fox lara abuzittin yeteneklerine girmemiş. onun yerine bildiğimiz karete , kung fu , kick box teknikleri ile ilerlemektedir. abartılı olan tek şey fiziksel güçtür ki o da işin esprisi zaten onun dışında uygulanan karete vs hareketleri gerçektir.

işin bir diğer güzelliği en sağlam kavgalar bile birkaç yumrukta bitmekte.
espri ler çok hoş.

7. bölüm itibari ile.

--spoiler--
bizim eleman ve hatun kötü adamlarca çevrilmiş durumda.
durum keichi için umusuz görünüyor. 10 vs 2 gibi bir durum var çünkü.
o sırada bizim elemanın ustası görünür. bizim elemanın karate duruşunu düzeltir , ve çekip gider. , yardım falan etmez.
--spoiler--
gördüğüm en sağlam boss lardan birine sahip yapım. çok orjinal lan...
http://www.youtube.com/watch?v=APdv93wFTxg