bugün

oynadıgı diziyi tek basına götürme kapasitesine sahip, son zamanlarda yaratılmıs en favori karakterlerden birisidir. penny'nin kapısını ritmik bir sekilde calması beni koparmaktadır.
gidilen her mekanda; ses-ışık-ısı tayini yapıp oturacağı yeri ona göre belirleyen, ilk kez izlendiğinde itici gelen ancak sonraları hastası olunan, zeki dizi karakteri. Bir insan aynı anda bu kadar şirin ve itici olamaz.
garip hareketlerinin altında çocuklukta yaşadığı travmalar vardır.

(bkz: soft kitty song)
(bkz: kavgaya tahammülsüzlük)
--spoiler--
(sheldon penny'e sızlanmaktadır.)
penny: sheldon, sen yetişkin birisin. daha önce hiç hasta olmadın mı?
sheldon: tabii ki ama kendi başıma değil.
penny: gerçekten mi? hiç mi?
sheldon: 15 yaşındayken bir kere. yazımı geçirmek için almanya'da heidelberg enstitüsi'ne gittiğim zaman.
penny: yaz okulu mu
sheldon: hayır, ziyaretçi profesör olarak.
--spoiler--
joker'e benzerliğiyle dikkat çekmektedir.

görsel

(#6157453)
çok gıcık bir kapı çalma stiline sahip karakter. böyle komşum olsa ya hapse ya da akıl hastanesine giderdim herhalde. deli eder o kapı çalma insanı. *
sağlam bir çizgi roman arşivine sahip karakter. ayrıca gayet dindar bir annesi vardır. kimi zaman annesiyle "yaradılış - evrim" tartışmasına girer.
(bkz: bazinga)
sosyal cehaletine kurban, gündelik hayatı umursamazlığına heyraan olduğum prof kişisi. ayrıca keşke leonard ın annesi, aslında onun annesi olsaymış. *
iq'su 187'dir. kendisi iq'sunun normal testler ile ölçülemeyeceğini de düşünmektedir ayrıca.
tam dayaklık bir dizi kahramanıdır. çok sevimli bir suratı olmasına rağmen kompleksleriyle kendisinden nefret ettirebilmektedir.
hele o salondaki kanepede sadece kendisinin oturabildiği taraf saçmalığı yok mu?
(bkz: penny penny penny)
içten içe penny'ye bir gönül kayması olduğunu düşündüğüm şahsiyet.

şimdi arkadaşımın aşkısın modunda düşünüyorumda çok da yakışırdı.

esasen yapımcılara mail atmalı, böyle boğazda rakı balık, taş plaktada arkadaşımın aşkısın.

boğaz manzarası dahilinde balık eşliğinde içilen rakının anatomisi üzerindeki etkisini düşünmekten içebilir mi bilmem.

hayır böyle bir sahnenin olacağı kesinde sarhoş olurmu onu bilmiyorum.

(bkz: gecenin köründe entry girmek)
içten içe penny'e gönül kayması olmadığını düşündüğüm aseksüel karakter. kendisiyle (neredeyse zorla) ilişkiye girmek isteyen bir kızı bile reddetmiştir. the big bang theory'i yapımcıları da bu haltı yerse artık...
(bkz: throat singing)
--spoiler--
i don't drive.
--spoiler--
(bkz: buzzinga)
(bkz: Jim Parsons)
--spoiler--
changes are never fine. they say it is, but it's not.
--spoiler--
--spoiler--
sheldon cooper: you know how i can tell we're not in the matrix?
leonard hofstadter: how?
sheldon cooper: if we were, the food would be better.
--spoiler--

--spoiler--
sheldon, leonard'ı teselli etmektedir.
sheldon cooper: look on the bright side.
leonard hofstadter: what bright side?
sheldon cooper: only nine more months until comic-con.
leonard hofstadter: [gülerek] oh, yeah.
--spoiler--

--spoiler--
oh, mario. how i wish i could control everyone the way i can with you? hop, you little plumber! hop, hop, hop!
--spoiler--
--spoiler--

leonard and penny,leonard and penny,leonard and penny..

--spoiler--
ekrandan izlemek sinir bozucu derecede eğlenceli. sinirden gülüyor olmak gibi * ama leonard ı oynuyor olsam bile artık sinir krizi geçirip boğazlamıştım kendisini.
evrendeki en büyük spock hayranı.
dr. shaldon cooper "the guy is one lab accident away from beeing a supervillian"
(bkz: beynin tecavuze ugramasi)
diziyi izlerken önce space tuşuna basıp *, gözlerimi kocaman açıp * sonra da kahkahayı basmama sürekli vesile olan obsesif karakter.

(bkz: hastasıyız)
diziyi alıp götüren üstad. seviyoruz onu bir de

(bkz: barney stinson)
--spoiler--
i am not crazy, my mom had me tasted.
--spoiler--
--spoiler--
raj: sheldon, bugün ne duydum tahmin et!
sheldon: bugün bir çok şey duymuş olabilirsin. işe geldiğinde duyacağın şeyler; "merhaba, raj?" , "nasılsın, raj?", eğer yeni bir kazak giymişsen "kazağın yeni mi?". düşük bir ihtimal olsa da "güzel kazakmış."
raj: ben en iyisi ne duyduğumu söyleyeyim.
sheldon: bu muhtemelen bize zaman kazandıracaktır.
--spoiler--