bugün

hayırlısı olsundur. fenere attığı gol unutulmayanlar arasına girmiştir.
kewell yerine gitmesine sevindiğim kişi. Teşekkürler Nonda!
yolun açık olsun nonda. yedek kaldığında ağız burun yapmadın, 70'de girdin 2 tane çaktın, futboluna baktın. getirdiğin şampiyonluk, ümit karan'a çıkardığın o pas hiç unutulmayacak. çok sevmiştim lan ben bu adamı. olan oldu artık. kendine iyi bak adamım.
eski galatasaray futbolcusu.

az çok emeği geçti allah razı olsun. özellikle fenere attığı golle gönüllerde yer edindi, hatırlandığında illaki yüzlerimizde küçük bir tebessüm bırakacaktır.

yolun da bahtında açık olsun. reise selam.
her ne kadar saç baş yoldursada kritik anlarda attığı goller için kendisine teşekkürü bir borç biliriz hadi uğurlar ola nonda.
galatasaray camiasında unutulmayacaklar arasına girmiştir. gerek attığı kritik gollerle gerekse efendiliğiyle. yolun açık olsun nonda.
kewell'i yiyemedikleri için nonda'yı yediler. yazık oldu. delikanlı adamdı vesselam.
galatasaray'daki miladını doldurduğu için gönderilen futbolcudur. iyi kötü emek vermiştir takıma. yolu açık olsun. lakin o penaltıyı kaçırdıktan sonra ki beni gönderirler artık bakışını asla unutamam.
gitmesi beni son derece üzmüş futbolcudur. ama kewell ın kalacağını düşününcede mutlu oluyorum. yolun açık olsun shabani nonda kendini tümüyle ifade edebileceğin bir takıma gidersin inşallah.
galatasaray'ımıza verebilecek bir şeyi kalmamış, saygılı futbolcudur. che guevara hayranıdır, che şapkası ile çektirdiği fotoğraf her daim saklanasıdır ancak galatasaray'a verebileceği bir şey kalmamıştı ve daha fazla kendisinin yıpranmaması adına takımdan gönderilmiştir. Kendisine uygun takımlar bulması dileği ile teşekkür etmek farzdır.
galatasaray taraftarlarının cinsel organına büyük hayranlık duyduğu adam.
Yürek burkan son veda..ah be kerata seni hiç unutmayacağız..

http://www.galatasaray.or...giris/8148__344-nonda.jpg
avrupa liginde galatasarayın forvetinde kimin oynayacağı konusunda kafalarda soru işareti bırakan olaydır.
gidişiyle üzendir. keşke leo franco bir kulübe satılsaydı da nonda kalaydı. ya da nonda bir yerlere satılsaydı kendi rızasıyla. tek taraflı fesih hiç şık olmamış. bari taraftar kendisine gereken vefayı gösterse de bir uğurlama düzenlese.
afrika'da köle pazarında satılıp, fransa'ya getirildikten sonra futbol hayatına başlayan ve bu futbol hayatında galatasaray'dan da artık geçmiş futbolcu. bilmem sırf bu sebeple acıma duygusu gelirdi bana, hiç kızamazdım bu adama. kendisine gelecekteki oynayacağı birkaç sezonda başarılar dileriz her galatasaray taraftarı gibi.
zaman zaman iyi maçlar çıkarsa da çoğu zaman takımdaki yerini garanti görmesi laubali oynayan bir adam görüntüsündeydi.gitmesi gerekiyordu gönderildi, bence en doğru iş yapıldı.söz konusu kewell olunca kimseye acımam abi!

(bkz: #7145294)
galatasarayın koşan forvetlerinden biriydi... *
gitmesiyle fenerbahçeli dostlarımıza derin bi nefes aldıran oyuncudur.

yalan mı?
Adam gibi adamdı. kendisine "mavi boncuk kimdeyse benim gönlüm ondadır" şarkısıyla veda etmek istiyorum.

Şu Cimbomda Nonda büyük ihtiyaç
yedek oturdu bu sene 15 maç
Arda'yla dost ol ayhan'la arkadaş
yoksa kesik yersin bak yavaş yavaş

Kongo nun bağrındandır
ataları yamyamdır
antilop gibi koşar
adı shaban nondadır
kim gitse buruk olacaktı galatasaray taraftarı için, umarım gidişi iki taraf içinde iyi bir karar olmuş olur ve bizim onu sevdiğimizi asla unutmaz.

(bkz: herşey için teşekkürler)
efendi gibi gelip efendi gibi oynayıp (suya sabuna dokunmadan) efendi gibi de giden sağlam karakterli insan. sosyal yardımlara verdiği önem, habire gülümsemesi, iki metreden kalecinin üzerine vururdu da ses edemez anca kramponuna falan küfrederdik. hele aklıma 2,5 sene yatıp parasını çatır çatır alan ama buna rağmen giderken sorun çıkaran linderoth geldikçe bi buruklaşıyorum iyice gidişine. ne yapalım yabancı kontenjanı işte.
abi: a
pringles: p

dün akşam;

a: oğlum gir oy ver, milliyet'te kim gitsin anketi var. nonda'yı işaretle.
p: ikisi de kalsa olmuyor mu? (derin bir hüzün içinde)

2 saat önce;

a: aloo, nonda'yı yollamışlar.
p: hassiktir diyorum, hassiktir.
a: ne diyosun lan?
p: neyse salla abi, hadi kapat.

galatasaray'a geldiğinden bu yana gönüllere taht kurmuş, adına beste yaptırmış, karakteriyle de oyunculuğuyla olduğu kadar adından bahsettirmiş bir aslan. ezeli rakipte oynamadığı sürece öylesin, öyle kalacaksın. yolun açık olsun. klasiğinle uğurlayalım;

shabani nondaaa,
shabani nondaaa,
30 santimliiik,
arrak var ondaaa...
sağlıksız bir karar ile galatasaray'la olan sözleşmesi tek taraflı feshedilmiş futbolcudur. avrupa'da baros da sakatken kiminle sahaya çıkacağız merak ediyorum doğrusu. böylece galatasaray yönetimi ne yazık ki uefa avrupa ligi'ne karşı hedefsizliğini ortaya koymuştur. ayrıca vefa denen bir şey var kardeşim, bu adamın performansı da öyle yerlerde değildi ki adamı sezon ortasında kulüpsüz bırakıyorsunuz.. hatta dönem sonunda baros'un yokluğunda gayet de iyi maçlar çıkarmışlığı da vardı. sonuç olarak, şemsiye göt ilişkisine dayanarak her iki taraf için de hayırlısı olsun diyoruz, yolun açık olsun nonda!
galatasaray'ın sözleşmesini tek taraflı fesettiği oyuncu..
yolun açık olsun shabani christophe nonda.. umarım bundan sonraki hayatında çok daha başarılı olursun..