bugün

Gerçek adı fatma sezen yıldırım'dır. Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. Türk Pop kültürüne büyük katkılar yapan ve onno tunç'un sözleri ile ün kazanan bir çok eserini onno tunç'a hediye eden sanatçı. 2016 yılında sahneleri bırakma kararı almış olan sanatçı.
Duygalara tercüman olan sanatçı. Bütün aşkların ve aşıkların ortak noktası. Aşık olurkende sezen aksu dinliyoruz ayrılık acısı çekerkende. iyi ki varsın be kadın.
sen ağlamaYı sokakta geçen minibüsten bile duysam burnumun direği sızlıyor. sezen benim, sezen Sizsiniz, sezen tüm dünya. Ben Daha önce iki kere fırsatını yakaladım artık yaşlandığı için sayılı olabilecek konserlerini, gerçi konserden çok sohbet muhabbet ortamı, kaçırmayın derim. Büyük insan.
türk pop müziğinin %50'sidir.
Tütün firmalarının müziği bırakmaması için düzenli ödeme yapması gereken müzisyen, efkarmatik.
Söz yazarlığı harika olan

Lakin şarkı söylerken o sözlerin çoğunu anlamadığım sanatçıdır.

Belkide bir bana oluyor bilmiyorum, Sezen Aksu dinlerken bir çok kelimeyi anlamıyorum,

Uzun zamanda şarkılarını söylerken anlamadığım yerleri uydururdum. Bir nevi eni vici vokke olayı*
kralicedir, candir, canandir, annedir, abladir, sevgilidir, arkadastir, hayattir, safiyettir, filozoftur, ozandir, hüzündür, nesedir...liste uzarrr gider. kisacasi iyi ki var olandir.
En güzel yıllarını 80lerde yaşamış sonradan gerek kocası onno tunçboyacıyanın ölümü gerekse kortizon kullanımı yüzünden şişmiş kadın.
Altı sene aradan sonra yeni albüm çıkartmış efsane sanatçımız.
tabiri caizse türk pop müziğinin yönetim kurulu başkanıdır. az görmedik kral tv izlerken iki üç şarkıdan her birinin altında söz müzik sezen aksu yazmasını.
bu dünyaya ait değil gibi. başka bir ruhu var. bu çağa göre fazla duyarlı, fazla duygusal.
yeni albümüyle yine kalbimde cicekler actirmis asmis kadin sanatci. cok seviyorum ruhunu.

hayatimizin en özel anlarini toplasak her birine uygun, hisleri ayyuka cikaran mutlaka bir sarkisi var. bu ciddi bir basari. cok yasasin minik serce.
görsel
2017 nin en güzel haberi.
Klasik tabirle yıllanmış şarap gibi. insanın hiç mi kötü şarkısı olmaz?
Niyeyse 3 yıldır adetimiz oldu,sınav haftamızda açarız sezen aksu playlisti tüm hafta çalar alttan alttan.
bu kadına ısnamadım gitti kardeşler hiç elektirik alamıyorum. Nedendir acep.
"Ama fazla da üzülme, hayat bitiyor bir gün."
Ne olur sanki biraz daha zaman verseniz?

Yıllar öfkenizi hiç mi hiç anlamıyorum…

Kurşuni Renkler...
bu kadın bile artık güzel şarkılar yapamıyorsa, gerçekten eski aşklar yok demek ki şimdi. .
iki gözüm seneler geçiyor..
https://www.youtube.com/watch?v=lepeMRUbk4w
https://www.youtube.com/watch?v=Fz06-EcOdng .
iki gündür aralıksız yeni albümünü dinlediğim sanatçı. (bkz: biraz pop biraz sezen)
(bkz: sevgili sezen)
"Gamze gamze bir gülüver şimdi
Beni göğsüne alıver şimdi
Mevsimi geldi susadım aşka
Benimle bir bütün oluver şimdi."

(bkz: ikinci bahar)
Kadının dibidir, aşktır, meydir.
bu gece de böyleyiz.
'seyirlik değil, ömürlük olsun.'

http://www.youtube.com/watch?v=M7HzOkA0aJs