arkadaşlar arasında sıkça tartıştığımız bir sorundur.
yazdığı şarkılar ve şarkı verdiği sanatçılar yerlerdedir.

örnek: ebru polat gösterilebilir.
hiç bitmeyecek bir devrin, bitmesi sorunsalıdır. Yanlıştır, bitmez.
şarap misali yıllar geçtikçe değerine değer katan büyük sanatçı sezen aksu için geçerli olmayacak durumdur.
2000 sonrası türkiye de özellikle müziğin, bunun yanı sıra
edebiyat, sinema, televizyon sektöründeki neredeyse bütün yapımların
bitmesi ile eş süreçlidir.
Dünyada oksijenin bitmesiyle doğru orantılı bir durumdur. Her ne kadar yeni nesil hip hop rap vs dinlese de ergenlik aşaması bitiş evrelerinde dönülesi rıhtımdır.
Yaşadığım yere konsere geldiğinde , zannedersen 2003 yılı idi 40 tl verip protokolden bilet almıştım. Kız arkadaşım bu durumu öğrenip "ben hasta olsam, ölüyor deseler vermezsin o parayı" diyerek içimde bir kere daha ne kadar sezenkolik olduğumu hatırlatan duyguları kabartmıştır.
sadece sezen aksu için sorunsal olup bizi pek ilgilendirmeyen sorunsaldır.

şöyle ki; evvel zaman içinde kalbur efendime söyleyeyim, biz de deliler gibi sezen aksu dinler, hatta ateşine, şehvetine aşık olurduk. ilk zaman kasetlerine göre, mesela 80 ler tam olarak gerçek sezen aksu'dur. 90 ların başında, kadın sıkıldı. yeni bir şeyler yapmak istedi. gülümse kasetinde denedi. hadi bakalım, hem sezen'in hem türk popunun dönüm noktasıdır. herkes döndü ordan. sertap, levent, harun ve daha niceleri.

sonra sezen, ondan da sıkıldı. ışık doğudan yükselir gibi, daha etnik, oriental şeyler denedi. fena da sayılmazdı, dinleyicisi de anlayış gösterdi ama devamını getiremedi.

şimdi sezen aksu, bir şey denemiyor, eski güzel şarkıları yok ortada. sıradan şarkılar yapan bir sanatçı işte. halbuki eskiden öyle değildi, bir vazgeçtim şarkısı çıkarırdı, memleket vazgeçerdi anasını satıyım.

şunu demek daha doğru herhalde, her ne kadar benim gibi eski kafalı severleri, hala ara sıra nostalji niyetine açıp dinliyorsak da, yeni nesil de herhalde yeni şarkılarını dinliyordur. bitmemiştir de, eski gösterişi yoktur.

bir de sezen aksu demişken, asıl senin yüzün iki cihanda da karalı sezen hanım! allah affetsin.
özellikle referandum sürecinde yandaşlığın dozunu abartmasından kaynaklanmıştır.
referandumda evet oyu kullanmayanlara hakkımı helal etmiyorum, lafı birçok seveninin gözünde kendisini bitirmiştir.
nasıl bir hakkın var üzerimizde diye sorulmuş ama cevap alınamamıştır.
alınan kaset veya cdlerin paralarının ödenmesine rağmen bu kadın, hala dinleyicileri üzerinde hak iddia etmektedir.
hakkı bize geçmemesi için artık dinlenmemektedir.
devri bitti mi tartışılabilir ama sesinin ve müzik kalitesinin bittiği kesin. hep aynı, yaratıcılıktan uzak. onno tunç ve uzay heparı dönemindeki eski güzel şarkılarıyla idare ediyoruz.
aynı sarap gibi eskilerinden açaçaksın ki bitmesin.
uzay hepari'nin vefati sonrasi normal karsilanabilecek durum.
boşuna kafa yormaktır.
-zeki müren de bizi görecek mi ?
aynen tarkan gibi gereğinden fazla ihtimam gösterilen sezen aksu nun devri şimdi değil daha evvelinden bitmişti.
şöyle düşünün; aynı sezen aksu şimdi yeni çıkan bir sanatçı olsaydı aynı popülariteyi yakalayabilirmiydi, asla.
zamanın şartlarını iyi değerlendirdi. besteleri güzel.
yurtdışında adı sanı varmı, yok.
kraliçe öldü. yaşasın yeni kraliçe.

(bkz: sıla gençoğlu)
olmayan seydir. sezen aksunun askerleriyiz!