bugün

dönüşü olmayan yol.
(bkz: kafalara gelmek)
(bkz: danaya girmek)
sevgili ödeyecekse girilir ama erkek reyonu yok sanırım o yüzden yine işe yaramaz.
disardan bakildiginda extra itici duran asla yapilmamasi gereken eylemdir.
sevgilinin dışarıya çıkıp sigara yakmasıyla sonuçlanacak, üzerine bir ton fırça yenecek eylemdir.*
Bazı kızların özellikle abartılı şekilde"aaaaaaaayyyyyy canım nasıl olduu?ya bunu alsam daha mı iyi acaba?" diye haykırmaları ve sevgililerini ellerinden tutarak şuraya buraya çekiştirmeleri yüzünden bu konuda bi önyargı oluştuysa da,normal insanlar için bir tehlike teşkil etmeyen durum.
(bkz: işkence) * *
henüz başıma gelmemiş durum.sevgili zoruyla mangoya geldikleri her hallerinden belli olan erkek arkadaşlara hep üzülmüşümdür.bu arkadaşlar oralı değil gibi gözükseler de alış-veriş olayına nane limon olurlar.Bir kısım erkek arkadaş kasada sıra bekleme,fikir beyanında bulunma,kabin sırası bekleme şereflerine nail olurlar.bir mango erkeğinin en temel eylemi ise bulduğu yere tünemek,saatlerce oturmak,oturmaktır
sevgilinin çılgınlaşıp alışveriş manyağına dönüştüğüne şahit olunan hadisedir,
erkek kısmısı için işkence misali bir durumdur.
etraf iiyice talan palan edildikten sonra sevgili kasadaki uzun sıraya sokulur,
bu sırada gözden bir şey kaçmış mı diyerek tekrar bir aramaya girişilir.
yazıktır bu erkeğe.
bunu yapan erkek kadın tarafından başına tac edilmelidir. bir dediği iki edilmemelidir. Ayakları her akşam yıkanmalıdır. Sırtına kese atılmalıdır. her akşam rakı sofrası hazırlanmalıdır. Giysileri jilet gibi ütülenmelidir. Sakal traji bizzat kadın tarafından yapılmalıdır. Bu erkek artık olmuştur. istekleri kadın için emirdir.budur
özelikle indirim günlerinde hatun kişinin ısrarla istediği aktivite. halbuki benimle oraya girersen ben sıkılıcam,bana soracaksın aşkım bu nasıl? diye.O mu, o benim için sadece senin bir alternatifin. ve onlardan binlerce var.Önce espri, geyik falan yapıcam sonra iyice sıkılıcam sana sarmaya başlıycam. e sen ne benimle birlikte olmaktan bişey anlayacaksın, hatta belki kavga edicez.ne de mangoya indirim günlerinde girmiş olmaktan. o yüzden çağır arkadaşlarını ya da çağırma gir tek başına saatlerini geçir orda. sonra aldıklarını göster bana ben ona bakarım. aldıkların sonuçtur ne de olsa. sayısız alternatiften biri değil.
yapılıp yapılabilecek en büyük hata..doğru olan tek başına girmektir her zaman..
bir cesaret gösterisidir. çünkü sevgilinizle girip eski sevgilinizle çıkabilirsiniz.
sevgiliden intikam almanın en keyifli yoludur. yanından da ayrılamaz, zira; ayrılmakla tehdit edilmiş eli mahkum insandır.
(bkz: sevgiliyle mango yemek)
cıkısıda bütün eskilerin ortaya tekrar dökülmeye basladığı andır.
(bkz: her boktan kawga cıkarmak)
sevgilinin yeter artık burayı bombalayacağım demesine sebep olabilecek davranıştır.
erkeklerin pek de hoşlandığı bir yer olmadığı kanaatindeyim.
bir kızın tercih etmemesi gereken eylemdir.her sorduğunda fikrini söyleyebilecek,aradığın beyaz hırkayı bulduğunda deliler gibi sevinmeni anlayışla karşılayabilecek mis gibi kız arkadaşlar dururken ne gerek vardır.sevgiliyle sinemaya gidilir,tiyatroya gidilir ama mango'ya girilmemelidir.
(bkz: mangol)...
her türk erkeğinin başına en az 1 kere gelmiş olan felakettir. Ama krizi fırsata çevirebilirsiniz. Çok ucuz lan mango'un outletleri. Ordan bieylere bakıyorsa alın 3-5 kalem istediği begendigi üstüne tuttugu şeylerden, karşılığını sevgilinin türüne göre mutlaka alırsınız. O veya bu şekilde..
hemen oturulacak yerleri aramaktır.
sizin mango'ya girmeniz değil mango'nun size girmesidir. her bakımdan.
büyük ihtimalle kavga çıkarabilir. ayrıca kanser etme ihtimali de yüksek.
+ aşkım hadi ama artık.
- tamam bitanem şunlara da bakiim çıkıyoz. veya daha beteri - tamam aşkım bi üst kata bakalım sonra ?
+ tamam ben sigara içim geliyorum, bitmiş olsun ama artık.
bu olay tahmini 2-3 kez yaşanır.
sonrasında kızların önden çılgınlar gibi oradan buraya saldırmaları,erkeklerinde genelde onların arkalarından koşarken,ellerine verilen dağ gibi yığılmış kıyafetleri taşıma çabalarının gözlemlendiği durumdur.