zippo hastası sevgiliye alınınca alınan karşılık çok büyük olacaktır.*
(bkz: sigaraya teşvik)
çok makbule geçer bir hediyedir. yıllardır tüm çabalarıma rağmen arkadaş eşrafıma bir zippo aldıramadım. gelecekteki sevgiliye kısmet olacak belli ki.

(bkz: düşüncenin çekim gücü)

edit: düşüncenin çekim gücüne inanın arkadaşlar. doğum günümde arkadaşlar saolsunlar zippo hediye ettiler.*
sigara almak çok daha makbule geçebilir.
(bkz: bunun düğmesi nerde hanım)
doğum günü hediyesiyse tadından yenmez.
çakma değil de "a" serisinden alındığı takdirde muhteşem bir hediyedir.
eğer çok seviliyorsa ve bir zaman sonra ayrılık varsa orjinal zippo çok fazla acı vermektedir. atsan atılmaz goduğum güzel çakmak heryerde gideri var. satsan satılmaz. kullansan bir sene için de kanser yapar. sigara yak, çakmağı gör, eski sevgiliyi hatırla, bir daha yak, çakmağı gör yine hatırla...
ayrıca seriler hakkında bilmişlik olmasında:

--spoiler--
ZiPPO'NUN SERiSi

her çakmağın altında üretim tarihini gösteren bir kod vardır.. 1933'ten 1957'ye kadar patent pending ya da patent kodu yazar. 57-65 arası noktalar, 66-73 arası düz çizgiler, 74-86 arası italik çizgiler (82'ye kadar sağa yatık, sonra sola), 86'den 2000'e kadar da roma harfleri (86'da ii ile başlayıp 2000'de xvi ile biter) ve 2001 ile birlikte tarihin son iki hanesi (01-02 gibi) yazılır..

ayrıca 1986'da üretim ayı da getirilmiş, sol tarafa a-b-c diye ocak-şubat-mart vs.. gösteren kodlar kazınmaya başlanmıştır..
--spoiler--
st dupont almayan sevgilidir. parası zippo ya yetiyordur.

kısa anektod;

2000 yılında babamın aldığı baba yadigarı bir dupont vardı, gazı bittiğinde doldurtmak için adamın eline verdiğim zaman çakmağı, adamın gözleri açılmıştı, senin gibi üç tane daha müşterim var, çakmağının değerini bil demişti, o gün bu gündür çakmak çekmecede.
denedim test ettim çok güzel bi hediyedir.eğer zippo almayı düşünenler varsa alsınlar pişman olmazlar.
sigara içmeyen sevgiliye verilmesi hakaret gibi görünsede bir gün işine yarayacağını bilmek rahatlatır insanı.
(bkz: ocak yakmak)
her şeyi yak demektir.
kız erkeğe zippo alacak erkekler rahaaat bir nefes alacak.
görsel

hareketin allahı.
Sevgiliye verdiğiniz değer eğer maddiyatla ölçülüyorsa zipponun serisine kesin bakılacaktır. Sevgili eger mütevazı ve kalender biri ise zaten drum tütününden sigara sarıp kibritle ateşleseniz bile samanlık seyran demektir.