bugün

sevildiğini bilen kız kişilerinin sık sık yaptığı, ölçme değerlendirme hareketidir.
haklı bir sebepten ötürü küsülmüş olması tavsiye edilen durumdur
sevgilinin seni aldatması sonucu oluşan hededir.**
çok abartıldığı durumlarda tavşan dağa küsmüş dağın umru olmamış haline dönebilen hadise
(bkz: sevgiliye kusmak)*
cinsiyet ayrımına hacet vermeyen doğal eylemdir.*

olmaması istenilen durumdur,
olursa da gönül alma yöntemleri aşikardır,
fazlaca olması halinde ise ortada küsecek bi sevgili kalmayabilir.
haliyle kötü bir şey ama inat varsa işin içinde daha da kötü diyebileceğim hadise.
ayrılık kararına çeyrek kaldı demektir.
Telefonlar bangır bangır çalar ama açılmaz,bir daha çalar gene açılmaz ,bir daha çalar gene açılmaz;telefonlar çalmamaya başlanır sevgilinin numarası tuşlanır ve hayatım nasılsın denir.
trafiği değiştirerek grafiği etkileyen yani bir bakıma aşkı daha zevkli daha yaşanılır hale getiren durum.
yapılabilecek en aptalca eylemdir. küsene kadar ayrıl olsun bitsin.
sevgili, onu terk ettiğinizi sanabileceği için tehlikelidir. ayrılık getirebilir. ayrılık ve küsmek arasındaki farkı anlamadıysa, maymun kıçı gibi ortada kalabilirsiniz.
sevgilinin aklını başına getirmek için yapılandır. bazen hiç konuşmamak ve tepkisizlik en iyi çözümdür.
her türlü uyarıya, tavsiyeye rağmen burnunun dikine giden sevgiliden vazgeçilemiyorsa yapılacak eylem.
daha çok kızların yaptığı bir durum. gereksizdir. hiç bir işe yaramaz.
Erkek tarafı için aldatma veya gizli işler yapmak için bir fırsattır.
Hesap soramazsınız. Sen küsmesen öyle yapmazdım derler.
Sahi Bunu neden yaparlar?
(bkz: HIH)
erkek tarafi icin bazi seylerin firsati degildir. onu uapan birlikteken de yapar.

sevgili tanima zamanlaridir. kusluk olur. sonra yoluna girer. gelecekte ayni yerden darbe yemezler. kusluk bazen iyidir. ama sorunlsr cozulmezse kiymeti yok. kari kocalar yataga küs girmezse sevgililir de yapmamali.
Yüreği dağlayan bir hançerdir. Üzülüyor mu diye düşünüp kahrolmak, kimi zaman ise umursamadığını düşünüp kırılmaktır.
' ne ben sana kızarım
ne de zaatın bana zahmet edip küssün
artık biz seninle artık düşman bile değiliz'

dizelerini akla getiren durum. ciddi değildir barışmak için naz yapma süresidir.
çocukca bir eylemdir küsmek.buyuklere yakısmaz.