bugün

kandırmayın beni böyle erkekler yok biliyorum.
Dünyanın en tatlı erkeğidir, kız aşıksa muhtemelen gözleri dolar ne diyeceğini bilemez. Bir öpücük gözlerine bir öpücük ellerine kondurur, teşekküre gerek yoktur.
Şiirleri sevgilisine değil, yayınevine göndermelidir. Çünkü kadın bırakıp gider, diğer seçenekte belki kitap çıkarırsınız.
içindekileri, içinden geldiği gibi dile getiren erkektir...

Kimi zaman bir bakışla,
Kimi zaman bir mısrada...

Dünya, sevdiği kadının gözlerinde durdukça.
Çok üzerler sizi.
azmıştır. belki bir umut şiir yazarsam verecek hayaline kapılan mazlum kişidir.
böyle düşüyo muydu kardeş.
Bir ara yazmıştım da yazmaz olaydım hak etmiyorrr.
o şiiri sevgilisinin kalbine ilmek ilmek dokumuştur. şiir sevgilinin kalbinde notalara dönüşmüştür. sevgili de o notaları size piyano dan kulaklarınıza tekrar geri fısıldamıştır.
Sevgilim yok ama yazayım bir tane. Bir dakikada;

Bilemem ne kadar sürer
Bilemem, sensiz ışığım söner
Kimseye derdimi anlatamam olurum heder
Günaşırı beklerim gelirsin diye kader.
sevgilime değil. süheylaya yazdım.

şiir için (bkz: süheyla
ille de çok aşık olmak zorunda olmayan erkektir.

sevgilisine şiir yazıyor diye romantik, aşık vesaire olarak basit şekillere sokuluyor çoğunlukla. şiir, ilişkiyle veya kendisiyle alakalı olmadığı sürece cümleleri anlamayan bir kadına yazılıyorsa zaten boşa gitmiştir. ileride okuyup okutup güleceği şiirler yazıldıysa da tatlı bir eylemdir bu. yazan üzülmesin, onu anlamayan birine yazmış olması kendi suçu olsa da.
görsel
Bir zamanlar saint andre adlı yazardır.

Şimdi yazılan her mısra, zihnimin derin kuyularında.
bir şey yazmakla yapmak arasında büyük farklar var insan sevdiği için bir şeyler yapar bir şeyler yazmakla yetinmez.
şiir ki aşkın tek ifadesidir,
şiirsiz aşk da neyin nesidir?

kâfi.
ılık bir tiptir. Topta olabilir. Evet.
çok mal bir insandır onu bırakacağını bile bile ona şiir yazan erkektir.kendimden biliyorum.
o mal benimdir.

Aslında şiir yazmaya lise yıllarımda başlamıştım. Herhangi biri için değil sevdiğim için yazıyordum sadece. Sonra o girdi hayatıma ona yazdım. Ama değmezmiş yazdığım tek kelime bile. Şimdilerde küstüm şiir yazmaya 1yıldır tek bir mısra bile yazmadım. Kızıyorum kendi kendime yazmadığım için. Ama içimde tek kelime yazacak duygu kalmamış gibi, sadece okuyorum artık yazmak bana göre değilmiş...
sevgilisine şiir okuyan erkekten daha romantik olabilir. keza oturup kendi bir şeyler için uğraşmıştır, ortaya emek koymuştur. öteki türlü iticilik, şiirlerini sevmediğiniz bir şairin riskine girmeyerek kurtarılmıştır.
var boyle bir arkadasim. Tabi bekledigi karsiligi kizdan bir turlu alamiyor. Mevlananin dedigi gibi esekten seker esirgenmez ama o fitrat olarak otu sever.
doğrusu yazdığı şeyin şiir olduğunu sanan duygu yoğunluğu yaşayan erkektir.
şiir sevmeyen kıza denk gelirse üzülecek erkektir.
yapması gereken son şeyi yapmış erkektir. (bkz: sonun başlangıcı) (bkz: nerden mi biliyorum)
şiir genellikle sevgiliye yazılmaz o maşuktur aslında ama aşığını tanımaz şiirler platonikler tarafından yazılır ama sadece sevilenler tarafından okunmaz.