Bir çiçek bir kızı çok mutlu eder; hele işyerine gelirse.
O gün verimli çalışacak kızdır.
Sevgilisinin başının etini yemiştir bana çiçek gönder herkes görsün diye.
iş yerindeki erkeklere ayar verme ameliyesi.
Genelde her mesai günü bitimi alsancak ortamlarına akar. Ordaki batakhanelerde kendini hayvanat bahçesinden getirilip anavatanı Afrika savanlarına salınmış serengeti aslanı kadar huzurlu ve mutlu hisseder. ..
Benim kendi elimle vermedigim çiçek degilse degersizdir para ile gönderilen çiçekten hayir gelmez.
zaten artık karşılıklı jest, iki kişilik ilişki vs kalmadı ki.

eve gönderseydi de fotisini çekip istakrama atardı mesela.

hayatı kendi içinde yaşayan yok, herkes her şeyi teşhir etme derdinde.
Mutlu olur. Günü güzel geçer.
Hayatım boyunca hiç kimseden böyle çiçek almadım.
Tahminim bu kadar.

* üzüldüm yaa kendime.
Diğer kızlar çiçek sepetine girip fiyata bakarlar.
kendi göndermiştir, çok da kaldırmayın ilgili yerlerini.
Ofiste Nobel almış gibi gezinir.
bana çiçek geldiğinde utanıyorum ama

bazı kadınlar var bağıra bağıra çiçek gönderen kişiyle telefonda konuşur, tüm ofise bunu duyurmaya çalışır. kendisinin değerli biri olduğunu insanlara duyurmaya çalışıyor sanırsam.

"yaa hayaatım ne gereeeği vardıaaa... hihihi..."
Bunun kendine çiçek gönderen kız versusunu görmüştüm.
iş yerinde yeni bir kız işe başladı. 1 hafta oldu.
Çıtı pıtı minnoş bir şey.

ilk gün sevgilisi çiçek ve bony food yollamış. Ay ne tatlış, paylaştı bizle de.

ikinci gün orkide yollamış 7 başlı ejderha gibi. Ay tatlı, evet kalıcı bir şey hoş olur. Güzel düşünmüş.

Üçüncü gün adının baş harfinden kol gibi pahalı olan kutulu gül yollamış. Bu ne lan yeter, ofiste oksijen kalmadı senin boktan çiçeklerin yüzünden.

Dördüncü gün muhtemelen çiçek sepeti siparişini teslim edememiş olacak ki bugün belime gelen bir ayıcık + bonzai + imam çağdaş'tan baklava yollamış it herif.
Gelmiş bir de baklava ikram ediyor, bırak kızım baklavayı bonzai ver bana çırpı bacaklı sırsıl.

Yettiniz. Gidin oda tutun, aşkınıza başlatmayın.
yüzde sekseninin kadın olduğu bir ofise, bir elinde çiçek diğer elinde imza kağıdıyla giren adam göz hapsine alınır. survivor’da eleme potasından çıkacak ismi söyleyen acunu dinleyen yarışmacılar gibi ilgiye ve çiçeğe her daim aç ofis çalışanları da adamın ağzının içine bakar ve ismi söylenen kızın dışındakiler ofsayt osman bakışlarıyla “bu da mı gol değil be” diye ağlayabilir.

çiçeği kapan da utanmasa yanında dolaştırır, görgüsüz kadın. öğle arasında bik bik başlar şimdi.

bu da mı gol değil be. *

edit: elenenlerden biri eşini arayıp “sen bana niye çiçek yollamıyosun” diye sitem manyağı etti. tehlikeli gerçekten.
Masanın üzerinde 3 hafta boyunca sergilenir, diğer kadın çalışanlara nispet yapılır, instagram ve diğer sosyal ağlarda paylaşılır.
hayran hayran bakan personele verilir bir daha gönderilmesin diyede uyarı yazılır.
Sevgilisi olmayan da kendine çiçek göndererek durumu telafi edebilir.

Ya da iş yeri değiştirilebilir.

1-Çiçek gelen tüm gün tüm hafta tüm ay sevgilisini anlatacaktır.
2-meyve sepeti niye göndermedin diye şikayetlenecektir.

Tanım; evli olmayandır.

Eşinden çiçek gelen nadir görülmüştür. Hatta hiç görülmemiştir.
diğer kızlar görsün diye türlü çabalar sarfedecektir. gün boyu yüzünde anlamsız bir gülümsemeyle dolaşır. diğer kızlara, yani kendisine çiçek gelmeyen kızlara karşı bir üstünlük kurmuş edasındadır. çiçeği alıp masasının bir kenarına koyan ve hiçbir şey yokmuş gibi hareket eden kızları tenzih ediyorum.
uzak durun temalı göndermedir..
başı bağlı, kız benim, akıllı olun demek ister karşı taraf.
Benim bu. Yalnız çiçeği yollayan sevgilim değil sadece 2 haftadır tanıdığım bir arkadaşım. Flörtüm bile değil aramızda hiçbir şey yok. Yeni başladığım işyerine hayırlı olsun maksadıyla yollamışmış. Yeni girdiğim ofisin ilk gününde alay konusu oldum o kırmızı gülleri çocuğun kafasında parçalamak istedim. Yanı bazen hiç de sanıldığı gibi sevinçle karşılanmıyor bu olay. Patronuma rezil olduğumla kaldım.
her erkeğin en az bi kere alıcı gözüyle bakacağını bildiği için çocuğun vermeye çalıştığı mesaj;
bu kızın sevgilisi var. dokunanı sikerundur.

ama ofisin ortasına gelip bunu söyleyemeyeceği için polenlerle kızın çevresine duvar örer. ♞
bunun ofiste kendi kendine çiçek yollayıp, hemcinslerini kıskandırmaya çalışan tipleri de vardır.
meraklı bakışların üstünde olduğunu bilir. Öğle yemeğinde diğer kezbanların dedikodu malzemesidir artık ve diğerleri o kadar kıskanır ki, o kadar kıskanırlar bu eylemi. Hem kalmışmıdır ki böyle erkekler sevdiceğinin işyerine çiçek göndersin.

not: 80 kişilik bir ofiste çalışıyorum tecrübeyle sabittir arkadaşlar.
akşamına o adamla sevişecektir. küsküyü yiyecektir. ayrıldıktan sonra da bekaret takıntısı çok saçma yea diyecektir.