bugün

sevgilisi olmayıp hediye alan insandan daha iyi durumda olan insandır..
sevgililer günü ahmaklığını çözen mantıklı insandır. candır, canandır...sevilesidir.
3 nedeni vardır;

1)hediye alacak parası yoktur
2)sevgilisini para koyup hediye almaya layık görmüyordur
3)sevgililer günü onun için özel bir gün anlam ifade etmiyordur.

++tıpkı yılbaşı gibi kimilerimiz günah der, kimilerimiz için normal günden farksızdır, bazıları içinde mutlaka eğlenilmesi sabaha kadar içilmesi gereken bir gündür.
14 şubatı kutlamam, saçma ve tüketim toplumuna ait bir şey. ama cimri bir sevgiliniz zaten durup dururken hediye almaz o yüzden böyle bir özel günü kullanamak siz önem vermesenizde akıllıca olcaktır canlarına okuyun cimri erkeklerin.
parası olmayan insandır...
sevgilisini sadece 14 şubatta mutlu etmek yerine, her daim mutlu etmeyi yeğlemiş insandır.
soyu odungillerden gelen şekil verildiğinde kalasa dönüşen insan bozmasıdır.
ayrılmayı göze almıştır.
hödük katagorisine girebilmiş odun insandır.
emperyazlizme savaş açan kişidir.
kutlamıyorum o yüzden kahramanım ben, emperyalizmin ve globalleşmenin karşısında yılmaz bir neferim, emperyalist ülkelerin kirli oyunlarına çomak sokuyorum. yaşasın. sevgililer günü ne kadar saçma, verileni sorgusuz almaya o kadar alışmış ki bu salak halk, herşeyi kabul ediyor, oysa ben öyle miyim ya, ben var ya ben gibi... cümleleri olanlara daha bir gülüyorum.

ben basitçe kutlamıyorum.
kapitalizm in esiri olmamış, tüketim toplumunu daha nasıl tüketebiliriz diye düşünen çakalların karşısında dik duran insandır.
1 gül 13 şubatta 1 ytl
aynı gül 14 şubatta 5 ytl

-patron bugün 14 şubat bugün beni çalıştırırsan beş kat maaş vereceksin?
+olur ama ben sana sadece beş dakika veriyorum, git gözüm görmesin seni...
(bkz: biri bana mı seslendi)
gerçek aşka sahip sektör aşkından uzak duran sevgilisi ile mutlu olan sevilesi elleri öpülesi insandır.
(bkz: yalanciya fil tecavuz etsin mi)
bizzat benimdir bu kişi.

kendisini görmek için 300 km yol yaptım. hemde 3 saat görmek için. hediyem bunun içinde saklı.
bunun öküzlükle falan alakası yoktur efendim. valentine için kutsal olan günü kimse kutlamak zorunda değildir. hediye almakla da yetinmez bu insanlar birbirlerine bir "sevgililer günün kutlu olsun." bile demezler. bu kadar konuşmuşken belirtmekte de fayda var:

(bkz: karamurat benim)
eğer yalnızca 14 şubatta hediye almama taraftarıysa kabul edilebilecek bir durumken,"hediye de neymiş,sevgiliye hediye almaya ne gerek var,ticari bir şey bu,hem anı değeri de hiç yok" diyen insansa ya böyle kabul edilir,kabul edilemiyorsa o başkasına hediye almadığı gibi kendisine de hediye alınmayarak "nasıl olsa insanın kendisi bir hediyedir" mantığıyla devam edilmeye çalışılır.
bir gün sevgilisiz kalmaya mahkum olan insandır.topu topu kaç özel gün var ki...
sevgilisini peşinden koşturan insandır boylece sevgilin sana hediye alır mantıgına dayanılarak yapılan harekettir yada bilincsiz yapılır.
o insanlardan olmak isterdim...
(bkz: sevgilim olsa ben de almazdım)*
nedenini kendisinin de bilmediği insandır. alsa bir türlü almasa bir türlüdür.
alsa bile sevgilisine o hediyeyi veremeyecek kişidir.

(bkz: uzaklık)
hediye almayı günlere endekslemeyen ya da sevdiceğine hediye almak için birilerinin dürtmesini beklemeyen insandır. kafasında binbir dert, içinde binbir kuruntuyla alacağı şeyi, içinden gele gele armağan etmeyi seven haklı gururun insanıdır.
(bkz: sen artik beni hic sevmiyorsun) * *