bugün

emperyalizm kurbanı olamamış insandır. alnından öpülesi insandır. hediyeyle saçma sapan günleri birleştirmemiş ulvi insandır. bilhassa erkekse kocaman bir aferindir.
sevgililer günü olarak 14 şubat'ı tanımayan kişidir. 14 şubat'ı biz ilan etmedik ki sevgilimle benim özel günümüz o olsun.
Almadığı için yerilmesine de övülmesine de gerek olmayan kişidir. Söz konusu gün özel bir gün olmamakla birlikte, deliye her gün bayram misali, sevgilisine çorap, don, el kremi, lüzumlu lüzumsuz şeyler almayı seven biri de olabilir zira.
bizzat kendim oluyorum..
sevgililer gününü kutlamayanlara karşı girişilen yarı ironi linç kampanyasını gördükten sonra açıklık getirmek istediğim durumdur.
14 şubatı kutlamayan veya sevgilisi olmadığı için kutlayamayan herkesi alternatif öküz, abazan, salak vb. sıfatlar ile anan öküzlere sesleneceğim.
sevgilim var öncelikle onu söyleyeyim evet kendisi böyle günleri çok çoook sevmiyor olsa da seviyor ancak benim sevmediğimi bildiği için hediye vb. şeyler asla almaz, istemediğimi söylemişimdir de ki o da beklemez zaten..
ama yine de üzülmemesi amaçlı "böyle günleri sevmediğimi biliyorsun ama yine de sevgililer günün kutlu olsun.. iyi ki varsın.." şeklinde mesaj atmışımdır.
neyse efendim işte şimdi bu 14 şubatı çok çok önemli bir gün zannedenlerin, 14 şubatı kutlamayanlara sürekli olarak takmaları rahatsız etmiştir beni.
kimi ne ilgilendiriyor veya kutlayanlar süper insanlar oluyorken, kutlamayanlar neden abazan ilan ediliyor merak ediyorum. kapitalistlerin gözümüze soktuğu bu burjuvazi günler bu kadar sorunun içersinde ne kadar önemli oluyor bu kadar onu da anlamış değilim.
bir an yaprak dökümü romanı aklıma geldi işte.. sefalet içerisin de olmalarına rağmen partiden, eğlenceden geri kalmıyorlardı. bu kadar sorun mevcut iken ne gereği var ki? hadi kutluyorsun tamam özgürsün, kutlamayanları neden aşşağılamaya çalışıyorsun güzel kardeşim? sevmiyorum böyle günleri, sevmeyeceğim de illa ki abazan mi oluyorum yani sevmiyorum diye? o yüzden sen kutluyorsun süper insansın, başkası kutlamiyor diye abazan yakıştırması yapacağına böyle saçma ve gereksiz günler ile kendini nasıl avuttuğunu düşün biraz olur mu? klasik bir söylem ile son vermek istiyorum,
sevginin, sevgilinin günü mü olur? sevgiline hediye almak istiyorsan istediğin zaman alabilirsin, bunun için özel bir günü beklemek gibi bir mecburiyetin mevcut değildir.
dünyayı kurtarmış , kapitalizmin sonunu getirmiş insandır. yani öyle böyle değil! lan dibimizdeki ırak kapitalizmin kanlı yüzünü bize her daim gösterirken , ah vah diyoruz bırakıyoruz , fas'ta katliamlar oldu çoğumuz bilmeyiz , feysbuk'tan adam milyon dolarlar götürür en çok biz üye oluruz hani çok komunal bi davranış cidden ama iş sevgililer gününe geldi mi , dünyanın en en en en kötü kapitalist luzumsuz bi günü dimi. ben demiyorum ki , bu gün matah bi gün valentin ayıcık bilmem ne bana ne de, tepkide de mübalağanın fazlası , tepkiyi bu kadar hakedecek ne yaptı bu gün sana diye sordurtur adama. kalkıp bi kızın 250 gramı için şebeklik yap , şiirler türküler oku , tek hayatın seks olsun , bunda da fizyolojiye at suçu , ki guyton ters dönüyo şu an , kendi filmlerinle , türkülerinle , insanınla dalga geç sonra gel topu topu 24 saat ki 8 saati uykuyla geçiyor minimum alacaklı kavgasına tutuş? NEYiN KAVGASI gülüm bu , tepki koyucak bi 14 şubat mı kaldı? geçin bunları
öküz olmaktan gurur duyan insandır.
her tarafta karsısına cıkan reklamlara, haberlere, baskılara ragmen cengaverce 14 subatı protesto edebilen cesur kişidir. tek sorun sevgilisinin onu anlamama ihtimalidir.
benim de içinde olduğum azınlık. sevgililer gününü çok gereksiz ve saçma olarak buluyorum. kaldı ki bunu sevgilime de söyledim (var yani hani olmayıp da bok atanlardan da değiliz çok şükür. en azından şimdilik) asıl güzel olan sıradan bir günde kompliman yapmak, güzel sözler söylemek, gönlünü hoş tutmaktır. başkaları öyle istiyor diye mecbur olduğun için olmaz bu işler. aşk samimiyet ister. aman sevgilim kızmasın alınmasın diye kutlanır mı lan. e ne anlamı kaldı o zaman aşkın. kaldı ki bu tür günler milletin duygularını sömürüp alışveriş yapmasını sağlamak amacı ile türetilmiştir. yoksa el oğlu seni sevdiği için indirim yapmaz. oradan birşey satın al diye indirim yapar. neyse ya.

sonuç olarak bunu 1 günde kestirip atmak daha bir öküzlüktür.
geçen günler içinde, onu düşündüğünü ve gerçekten sevdiğini ispatladıysa, almasına gerek olmayan insandır. ha, öbür tarafta başkasına aldıysa, sorundur tabii. öbüründen size sıra gelmiyor olabilir. bu durumda da, sevgilisi siz değil, başkasıdır.
sevgilisi olup parası olmayan insan
alkışlanası insan.*
sevgilisine layık hediye üretilmemiştir, en iyi ihtimalle üretildiyse de bulamamıştır. rahat bırakın çocuğu..
(bkz: sen artik beni hic sevmiyorsun) * *
hediye almayı günlere endekslemeyen ya da sevdiceğine hediye almak için birilerinin dürtmesini beklemeyen insandır. kafasında binbir dert, içinde binbir kuruntuyla alacağı şeyi, içinden gele gele armağan etmeyi seven haklı gururun insanıdır.
alsa bile sevgilisine o hediyeyi veremeyecek kişidir.

(bkz: uzaklık)
nedenini kendisinin de bilmediği insandır. alsa bir türlü almasa bir türlüdür.
o insanlardan olmak isterdim...
(bkz: sevgilim olsa ben de almazdım)*
sevgilisini peşinden koşturan insandır boylece sevgilin sana hediye alır mantıgına dayanılarak yapılan harekettir yada bilincsiz yapılır.
bir gün sevgilisiz kalmaya mahkum olan insandır.topu topu kaç özel gün var ki...
eğer yalnızca 14 şubatta hediye almama taraftarıysa kabul edilebilecek bir durumken,"hediye de neymiş,sevgiliye hediye almaya ne gerek var,ticari bir şey bu,hem anı değeri de hiç yok" diyen insansa ya böyle kabul edilir,kabul edilemiyorsa o başkasına hediye almadığı gibi kendisine de hediye alınmayarak "nasıl olsa insanın kendisi bir hediyedir" mantığıyla devam edilmeye çalışılır.
bunun öküzlükle falan alakası yoktur efendim. valentine için kutsal olan günü kimse kutlamak zorunda değildir. hediye almakla da yetinmez bu insanlar birbirlerine bir "sevgililer günün kutlu olsun." bile demezler. bu kadar konuşmuşken belirtmekte de fayda var:

(bkz: karamurat benim)
bizzat benimdir bu kişi.

kendisini görmek için 300 km yol yaptım. hemde 3 saat görmek için. hediyem bunun içinde saklı.
(bkz: yalanciya fil tecavuz etsin mi)
gerçek aşka sahip sektör aşkından uzak duran sevgilisi ile mutlu olan sevilesi elleri öpülesi insandır.
(bkz: biri bana mı seslendi)