“Çok aşığım” belirtilerindendir.
Pusula gerektirir.
Geçmiş olsun.
Gün gelir o gözlerde kendinizi ararsınız.
gözler mavi değilse kaybolamazsınız.

gözlerimde kaybolacak bir delikanlı bulamıyorum.
o kadar kayboldum ki gps ile bulamadılar.
hemen akabinde ufak bir çıtırtıda kırılıp uzun zaman kendini aramak gibi sonuç doğurur ortaya.kaybolma kardeşim ben sana demedim mi gözümün önünden bir yere gitmek yok diye benim gözümün benim.
sen bii git çay koy.
hayalini kurduğu dünyaya göç etmek gbi.
müthiş bir duygu yoğunluğudur. ruhun bedeni terk etmek suretiyle sevgiliye kavuşma arzusudur. tüm maddiyatı reddedip bir çift göze vurulma halidir.
(bkz: yeşil intihar)
sevgilinin o en tatlaı halinle gözlerinin içine bakarak ellerini tutarak gözlerinde kendini kaybetme. dalıp gitme ta kii o ufacık buse kendini ayıltana kadar...
gps kullanmayan sevgilinin kayboluşudur.
kaybolmak.. böyle bir anı tatmamış biri için bu durumu anlatmak çok zor olsa gerek.
sevgilinin gözlerinde kaybolmaktansa, sevgilinin gözlerinde varolmayı tercih ederim.
gözündeki bebeği kucağıma alsam mesela.
ninni söylesem uyusa, öpsem uyansa.
hiç ağlamasa sevgilinin gözündeki bebek.
beni unutmasa.
büyüyünce genç kız olunca bile.
hep bebek kalsa uykularında.
Simdi sen kalkip gidiyorsun. Git.
Gözlerin durur mu onlar da gidiyorlar. Gitsinler
Oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin...

cemal süreya
sevgilinin sözlerinde kaybolmaktan daha güzel bir durumdur.
eskidendi çoook eskiden hemde. nezaman bıraktın sen içinde kaybolduğum o gözlerle bakmayı bana, işte asıl ozaman kayboldum ben. çıkmazlara girdim sanki bütün gözler benim üzerimde, tedirgin, korkak bir adam kaldı bakmayı bıraktığın gözlerin ardında. şuçlu senmisin benmisin diye sormayıda bıraktım artık neye yararki sen suçlu çıksan, ne kazanırsınki bu saatten sonra ben suçlu olsam. kaybolduk, yenildik, tutunamadık biz bu hayata. şimdi tek dileğim çabuk bitsin artık bu ızdırap senin için, çünkü bu bünyede bitmesinin artık imkanı yok. sana iyi şanslar sevgili.
Bazen bir tebessüm, tatlı bir bakıs ve dokunustur aradıgın; bir omuza yaslanıp, kendini salıvermenin arzusudur. istedigin cok bir sey degildir aslında; gözlerinde kaybolmak, gidivermek baska alemlere...
bir gün tüm dünya yok olacak olsa da sen ölme denilen sevdiceğin gözlerine bakıp kendini kaybetme, hayallere dalma durumudur.
**