bugün

Babası beni çok sevmişti, kafa bir adamdı zaten. Sorun şu ki sevgili olduğumuzu bilmiyordu, sayılır mı?
bu hafta basima gelecek olan olay.InsAllah bir sıkıntı çıkmaz.3 yıl sonrası için evlilik planımız vardı sevdiğim kızla.
Ciddi düşünmüyorsanız gereksizdir bence.
Gerek yoktur.
(bkz: harakiri)
çoktan tanışacağım da ufak bir sorun var, evli olduğumu nasıl söyleyeyim diye düşündüğümdür.
eğrilip bükülmek, kıçından ter damlatmaktır. beni beğensin nolur niyetiyle kurulan cümlelerden bir bok anlaşılmaması sebebiyle göze tuhaf gözükmektir. * erkekler için durum daha vahimdir. can çekişirler, kıyamadıklarım.
tanıştığın yer market açılışı ise hiç yapılmaması gereken harekettir. merhaba diyorsun sağdan soldan flaşlar patlıyor. hiç hoş değil.
(bkz: biz çoktan gızınnan seviştik beybaba demek)
hic nasip olmamistir birininki polis gibi, gizli ajan gibi bisiydi digeri de bilmiyom neden ama heyecanla bekledigim olaydir. dayi ne genis adamsin bakisi atacagim kendisine, sevcirecegim ama kendimi de. akli ucacak adamin. uhuuu.

saka saka, kendi babam gibi babasi alkolik bir hatun bulup sorunsuz bir peder tanisma fasli kurguluyorum, olay bu.
yapılacak en büyük hatadır. yolunuzu kapatırsınız, onun yerine anasıyla tanışın. ana herşeydir. babayla istemeye gittiğinizde tanışırsınız, o zaman da zaten sizi tanıyor olur merak etmeyin.
en çok gerildiğim anlardan bir tanesi çok zor geçmişti. o 1 saat 26 dakika. saat ve dakika yı dahi hatırlıyorum saymıştım.
ahh sözlük başıma gelmeyen kalmadı.

2011'in soğuk bir kış gününde, beyhude bir hevesle gittim tanışmaya.
kapıyı kız arkadaşım açtı.
naber güzelim deyip yanağından öpüyordum ki babasının arkadan bana attığı ''katil bebek chuky''
bakışını görüp seviştiğim kızla tokalaşıp salona geçtim.

+merhaba adım b for esra çok bahsetti sizden (kafamı sikim saçmaladım)
-ee babası oluyorum bahsedicek tabi.(sen de hiç kaçırma oç yapıştır hemen zaten)

+ee ne işle uğraşıyorsun dedi (bir yandan yemek yiyor ama lotr'da faramir okla vurulurken babasının meyve yemesi varya o şekilde)
-piano ve gitar çalıyorum müzikle uğraşıyorum.
+bir mesleğin yok yani (sikerdim ki bunu)

esra lafa girdi.

+olur mu babacığım kendisi vodafone'da çalışıyor.
esra'ya ne alaka aq bakışı attım vodafone'da falan çalışmıyorum.

+demek vodafone ! sizin firma varya dolandırıcı 500 dk her yöne paketim hep konuştuğumdan az gidiyor.ayrıca faturayı geçince
mesaj anında gelmiyor.ayakta adam soyuyorsunuz!
-baba tamam bfor müdür değil ya orda sadece çalışıyor.
+bırak kızım ya bunların hepsi aynı.

bu da sana ders olsun b for kafana sıçayım ki geldin (iç ses)

+tamam mehmet amca ben konuşurum müdürlerimle siz telefo...(sinirden kıpkırmızıyım artık)
-nerden amcan oluyorum.
+bekle 3-5 seneye baba diyeceğim zaten (sikerim sinirlerim bozuldu battı balık yan gider)
- b forrr !! (esra)
+ukalaya bak vermiyorum kızımı hadiii!
-sen vermesen n'olur
+bak esra burada diye susuyorum dövdürtme kendini bana serseri !
-önce o elini indir !
+baba b for yettteeeerrrr!

+sen varya bir daha esranın yüzünü göremiceksin
-al işte bakıyorum yüzüne al al
+defol gitlan evimden.
-gitmeyenin mına koyim.

-esra ben gidiyorum.
+bak hala esra diyor defol git.o tulumba tatlılarını da al yolda yersin.
-allah belanızı versin seninde baba senin de b for yeteerrr!
Evlenmeye yakın olduğunuzu gösterir.
(bkz: gg)
evliligin habercisidir kanimca. (bkz: baba bu boru mu)
sevgilinin babasının her sözünü "sizi öldüreceğine" yormaktır. nedendir bilmem ama adam hal hatır sorsa bile bir olumsuzluğa yoruyor insan o an. o yüzden babayı siktir edip anneyle tanışılmalıdır önce. anneler daha samimidir.
Adrenalin patlaması olarak tabir edilen durumdur.
Bir de tanıştırıldıktan sonra ayrılma durumu var ama o başka bir konu.
sevgilinizin babası amerikalı baba olmadıktan sonra biraz sıkar kardeşim, sen bu tanışmayı başka bahara bırak dememe neden olan adı tanışmak olsa da aslında tanışmama olayıdır.
sevgilinin babasıyla kendi babanız aynı gün doğmuş ve benzer karakterlere sahip kişiler ise, olay anının nasıl olacağı insanı merak ettiren durumdur.
Kizlar icin sorun olmayan, erkekler icin buyuk sorun olan an.
daha çok bayramlaşma merasimi gibidir;
- nasılsınız?
+ sağolun siz nasılsınız?
- iyiyiz biz de.
+ allah iyilik versin.
- sağolun.
+ anne babanız nasıllar?
- şükür iyiler onlar da.
+ aman aman iyi. mühim olan sağlık.
- tabi.

saçma sapan sorular gerginlikler. muhabbet edememe...
garip bi heyecan yaratır.
bugün başıma gelecek olay. bugün sevdiceğimin evine kahve içmeye gideceğim. karşımda trabzonlu bir baba olacak.
3.5 üzerinden 5 attıran durum.

(bkz: buraya entry gelecek)
Seni sevdiyse çok guzeldir ama sevmezse çok felakettir.