bugün

Sürekli sevgililer gününde, bana hediye alınmış, şımartılmıştım. Ben de almalıydım. O zamanlar daha mini mini, ufacık tefecik bir lise öğrencisiydim.

Sevgilimi, o sevgililer gününde mutlu etmekti amacım. Şimdiki gibi nerde? ;
-Anne, baba, para verin, hediye alacağım.
cümlesini kuramazdık biz.

Başladım harçlıklardan biriktirmeye. Sevgililer gününe kadar, çok param olacaktı, çok güzel bir hediye alacaktım. Hep araba isterdi ya, alacaktım, kumandalı, kırmızı spor bir araba.
Araba dediysek, kumandalı olduğuna göre, oyuncak olduğunu da anlamışsınızdır.

Neyse, tam 3 hafta biriktirdim o hediye parasını. Son haftalığımı da katınca, çok param olmuştu. Tuttum oyuncakçının yolunu, girdim içeri;
-Şu araba ne kadar?
-.....( Çok pahalı.)
-Peki şu?
-......( Çok pahalı. )
En sonunda, alttan düğmeli, düğmesini çevirdiğinizde ışıklı, ileri geri giden kırmızı bir araba buldum. Ve aldım...

Kumandalı değildi ama, kırmızıydı işte, spordu, kesin beğenirdi...

Paketlettim, o mutlu gün geldi, bir heyecanla tutuşturdum eline. Açtı heyecanla, gözlerinin ışığı sönmüş gibiydi;
-Ama bu kumandalı değil ki.
dedi, demesiyle arabayı kafasına yemesi bir oldu!

işte sevgilinin, alınan hediyeyi beğenmemesi böyle bir öküzlüktür!

O sevgilim bir yerlerden okuyorsa yazdıklarımı, çok pişmanım eski sevgili..

Ben nasıl oldu da? O arabayı yutturmadım sana..

Gözlerinden ışık saça saça, ileri geri, müzikli araba kıvamında seni görmek, ne güzel bir hediye olurdu benim için...

Böyle boktan bir andan sonra, her hediyeyi beğendim ben, hatta alınmayan hediyeleri bile beğendim.

-Yazık, emek var, yediğinden içtiğinden kısmış almış,
veya;
Parası olsaydı, kesin alırdı.

cümleleriyle, her hediyeyi beğendim.

Yeri geldi bir öpücük, yeri geldi bir cümle, yeri geldi pahalı bir eşya...

Ne farkederdi?

Aklındaydı işte, biz sevgiliydik.
olası bir öküzlük durumudur. kimsenin başına gelmemesini dilediğim eylem ayrıca.
böyle öküzler var malesef hayatta. al o hediyeyi sok, sok gözüne gözüne.
er sevgili kişinin bi taraflarına sokulması gereken hediyedir.
(bkz: sevgiliye baskül almak)
(bkz: bu ne amk)
insanı sinir eden olaydır.
böyle bir durumda yapılacak tek şey vardır o da hediyeyi alıp geri götürmek değildir elbette. o hediyeyi dürüp düşüncesiz kaba ve soytarı sevgilinin ağzına tıkmaktır.
öküzlüğüdür.

erkek olsa beğenmese bile beğeniyo numarası yapar sırf onun kalbi gururu kırılmasın diye nezaket konusunda asıl kalas hatunlardır.

edit:istisnalar tercihimiz.
sevgiliye girişeceğim andır, durumdur. kadına şiddet filan umrumda olmaz değnekle girişirim.
sevgiliyi beğenmeme sebebi.
bir hediye bile alanı olmayan insanları unutan, haline şükretmeyen, nankör ve öküz sevgilidir.ayıp ayıp
maneviyat denen olgudan yoksun kişilerden beklenen davranıştır.
+al ayşe bu hediyen.
-aiiiyy tişikkür ederiimm aşkıamm ne aldın bana?
+traş takımı.
-allah belanı versin kamil terk ediyorum seni.
beğenme herkes için değişen bir durum olduğu için beğenmemesi normaldir. zira beğenmeye bilirsin ama sevgilinin sana değer verdiğini düşünerek beğenmediğin hediyeyi gözünde büyüte bilirsin,böylece sevgilinin değerini anlamış olursun.
demek ki haketmemiştir.

(bkz: 14 şubat mağduru yazarlar)

Gelin gelin omzumda ağlayabilirsiniz*.
afedersin ama bisiktirip gider misin! tepkisine maaruz kalacaktır.
terkedilme vakti gelmiştir. şöyleki, devam etmesi durumunda daha büyük sorunlar da çıkartabilir. ahlaksızlıktır.